מילון כלכליסט
  אפליקציית iintoo
אפליקציית iintoo 
צילום: Annex Student Housing
 

הרשת החברתית שמחברת בין משקיעי נדל"ן מלמעלה מ- 100 מדינות בעולם

החסמים שעומדים בפני אנשים פרטיים המעוניינים להשקיע בנדל"ן בעולם גבוהים ודומים, עד כדי כך שרבים מאתנו בכלל לא חושבים שהם יכולים להיכנס לתחום

בשיתוף iintoo 11.07.18

החסמים שעומדים בפני אנשים פרטיים המעוניינים להשקיע בנדל"ן בעולם גבוהים ודומים, עד כדי כך שרבים מאתנו בכלל לא חושבים שהם יכולים להיכנס לתחום.

הצגת מענה מתאים לכל אחד מהחסמים היא שהפכה את iintoo, הרשת החברתית להשקעות נדל"ן, לפופולרית במיוחד בקרב משקיעים מהעולם ומישראל בזמן קצר.

 

מהם שלושת החסמים העיקריים וכיצד מתגברים עליהם?

השקעה בנדל"ן בחו"ל עשויה להיות נושא סבוך. אז איך גורמים למשקיעים מכל העולם להתאגד יחד ולהשקיע באותו הנכס? iintoo, הרשת חברתית להשקעות נדל"ן, מדווחת כי הצליחה לחבר בין משקיעים פרטיים מלמעלה מ- 100 מדינות ברחבי העולם, בהן ארה"ב, אנגליה, הודו, אוסטרליה, קנדה, סינגפור, ומדינות דרום אמריקה.צילום: shutterstock

 

חסם מס' 1: היעדר שקיפות וניסיון

כל השקעה בנדל"ן, גם ב"מגרש הביתי", מצריכה השקעה רבה בלימוד התחום. המחירים הנוכחיים בשוק, מחירים היסטוריים, מגמות המשפיעות על הנדל"ן, רגולציה ועוד. אם למשקיע מקומי קשה ללמוד את כל אלה – הרי כשמדובר בהשקעה במדינה זרה, מעבר לים, הנושא מסובך וקשה שבעתיים.

 

מי שמנסה ללמוד מישראל על נדל"ן אמריקאי, למשל, עלול לאבד את הידיים ואת הרגליים, במיוחד כשמדובר בארץ ענקית עם שפע אדיר של אפשרויות השקעה בנדל"ן, בין אם במרחב הגיאוגרפי של 50 מדינות בעלות מאפיינים שונים, על מאות הערים הגדולות והבינוניות שבהן, ובין אם בשלל סוגי הנדל"ן – מסחרי, משרדים, דירות להשכרה, מעונות סטודנטים, מתחמי מולטי-פמילי ועוד.

 

ב-iintoo, מייסודם של דב קוטלר (מנכ"ל ישראכרט לשעבר) וערן רוט, הבינו את הבעיה וכעת הם מנגישים לקהילת המשקיעים הגדלה מידי יום מידע על אפשרויות השקעה מגוונות בארה"ב, אך רק כאלה שעברו סינון ומיון קפדני – במטרה לצמצם את הסיכון שכרוך בהשקעות בתחום הנדל"ן. בנוסף, במטרה להנגיש את המידע ככל האפשר, המידע על כל פרויקט מוצג בצורה שקופה, בהירה וידידותית מאוד – כך שהוא מובן גם למי שאינם עוסקים בנדל"ן באופן שוטף.

 

"לאורך השנים הבנתי שיש אנשים רבים שלא רק שלא מכירים את התחום, אלא פוחדים להתקרב אליו" אומר רוט. "לכן החלטנו להשתמש בידע המקצועי שלנו כדי להקל ולפשט ולהנגיש את הנושא – כדי שאנשים יוכלו לגלות את האפשרויות הרבות בהשקעה בנדל"ן במיוחד מעבר לים".

במטרה לאתר את הפרויקטים אותם מציעה iintoo למשקיעה, בודקת iintoo מדי חודש עשרות פניות של יזמים – כאשר רק פרויקטים בודדים עוברים את הסינון, ומוצגים כאפשרויות השקעה לקהילת המשקיעים. בטרם אישורו, עובר כל פרויקט בדיקות מקיפות ונבחן היטב בידי ועדת השקעות של החברה. בנוסף, מקפידים בעלי החברה להתרשם באופן אישי מהנכסים המיועדים להשקעה כולל פגישה עם היזמים, כדי להעריך את פוטנציאל ההשקעה בנכס.

 

הצטרפו עכשיו לרשת החברתית של iintoo, חינם וללא התחייבות, ותיהנו מגישה להשקעות איכותיות להרשמה >>

 

חסם מס' 2: מעקב אחר ההשקעה

בהשקעה בנדל"ן בארץ זרה, קיים קושי גדול במעקב אחר ביצועי ההשקעה. כך למשל, קשה לשמור על תחזוקת הנכס תוך עבודה מול בעלי מקצוע מקומיים ולסנן את השוכרים עד למציאת המתאימים והאמינים ביותר. כל זאת בנוסף למרחק פיזי, המצריך טיסות רבות הלוך ושוב, ומחסומי שפה, העלולים להביא לקשיי תקשורת והבנה.

 

עבור משקיעי iintoo, החסם הזה אינו קיים: מעבר לעובדה שהם מקבלים רשימת אפשרויות השקעה שכבר עברה סינון מראש, הם נהנים גם מדוחות שוטפים ועדכונים על התקדמות ההשקעה, מתחילת הפרויקט ועד לסיומו המוצלח. היזם עמו מתקשרת iintoo הוא זה המאתר את הנכס, דואג לשיפוץ והשבחה, למציאת השוכרים וגם לתחזוקה הולמת של הנכס. "iintoo נמצאת בקשר שוטף עם היזם, מפקחת עליו ומספקת לכל המשקיעים שלה מידע באופן שוטף, כך שהם יכולים לעקוב בקלות אחרי המצב הנוכחי של ההשקעה שלהם" מסביר רוט.

 

לכל פרויקט השקעה באמצעות iintoo תוכנית עסקית שהוכנה ואושרה מראש הכוללת יעדים ואבני דרך להשקעה. עם צאת העסקה לדרך, צוות האנליסטים והמומחים של החברה מבצע מעקב שבועי אחרי הפרויקט כדי לוודא שהתוכנית מתבצעת במלואה ובמטרה לשמר את פוטנציאל ההשקעה הצפוי וביצוע מעקב על ההוצאות וההכנסות.

 

 

 

חסם מס' 3: סכום השקעה גדול

לרוב, השקעה בנדל"ן דורשת השקעה של הון רב שלא כל משקיע יכול או רוצה להשקיע. iintoo פועלת במודל של רשת השקעות חברתית – כלומר, בכל השקעה משתתפים כמה משקיעים יחד, כך שהסכום הנדרש מכל אחד קטן במידה משמעותית, ויחד, הם מהוויים סכום משמעותי בעסקה. למעשה, ניתן להשקיע בכל השקעה החל מ- 25 אלף דולר בלבד.

 

"המטרה של iintoo היא לחשוף את תחום ההשקעה בנדל"ן בחו"ל בפני אנשים שעד כה לא היו יכולים או לא רצו, להיכנס אליו", מסביר רוט. "רצינו להפוך את ההשקעה בנדל"ן לידידותית וקלה יותר, תוך שימוש ברשת החברתית כמכפיל כוח המאפשר לחברי הרשת למקסם את הכסף שהם משקיעים ולקבל תמורה גדולה יותר. השימוש בפלטפורמה טכנולוגית לא רק מקל על ההשקעה עצמה, אלא עוזר לחברי הרשת לעקוב אחרי ההשקעות שלהם בכל רגע נתון, מתוך ידיעה שצוות מקצוענים עומד מאחורי כל השקעה והשקעה."

 

הצטרפו עכשיו לרשת החברתית של iintoo, חינם וללא התחייבות, ותיהנו מגישה להשקעות איכותיות להרשמה >>

 

מרחב בטוח להשקעה – גם משקיעים מהעולם מחפשים זאת

מעבר לכל הפתרונות שמנינו כאן, נראה שהסיבה העיקרית לכך שמשקיעים מלמעלה מ- 100 מדינות בחרו ב-iintoo טמונה בערך המוסף שלה – העובדה שהיא מספקת אפשרות להשקעה, תוך מזעור הסיכונים והקפדה על שקיפות והוגנות מול הלקוחות, בכל שלב בתהליך.

 

את היתרונות הללו, כך נראה, אפשר לזהות בכל שפה. ואכן, משקיעים מכל העולם המכירים בפוטנציאל הטמון בשוק האמריקאי, בוחרים ב-iintoo לשם ביצוע ההשקעה. כעת, גם הישראלים מגלים אותה בהמוניהם – ונהנים ממבחר אפשרויות השקעה מצוינות, ממערכת טכנולוגית מתקדמת, משקיפות מלאה ומהחברות בקהילה של משקיעים המאפשרת ליהנות מחוכמת ההמונים וזיהוי טרנדים חמים בשוק.

 

 

 

 

פרסום ראשון: 03.07.18, 11:11

 

 
זהו ערוץ פרסומי והידיעות הינן באחריות המפרסמים בלבד. לכלכליסט אין אחריות על תוכן הידיעות המפורסמות