מילון כלכליסט
פורטוגל
פורטוגל 
צילום: דיפוסיטפוטוס
 

להוציא דרכון אירופאי בלי לצאת מהבית!

בזמן שכולם התעסקו בחוק הספרדי שמאפשר לצאצאי 'גירוש ספרד' לקבל בתנאים מסוימים אזרחות ספרדית, חלפה לה מתחת לרדאר התקשורתי חקיקה מקבילה בפורטוגל, שמאפשרת קבלת אזרחות פורטוגלית בתנאים מקלים בהרבה

בשיתוף פספורטוגו 03.06.18

דרכון אירופאי- הנכס המשמעותי עבורכם!

בחינת היתרונות של הדרכון האירופאי מובילה למסקנה חד משמעית וברורה, הדרכון הינו מוצר צריכה בסיסי! אסור לאף ישראלי שנמצא זכאי לפספס הזדמנות פז זו, שייתכן ותיפסק או תוגבל בעתיד הקרוב.

אין ספק כי 700,000 ישראלים המחזיקים באזרחות נוספת לא טועים. מעבר לתחושת הביטחון הכללית ו"תעודת ביטוח" שאזרחות נוספת מספקת , לאזרחות של מדינה החברה ב"איחוד האירופאי" יש מספר רב של יתרונות ייחודים, פרט לתנועה החופשית ולקבלת תנאים סוציאליים.

כל אחד מפלחי האוכלוסייה יכול למצוא יותר מיתרון אחד שהדרכון מקנה לו. בין אם אתם הורים שחשוב לכם לפתוח אפשרויות לעתיד ילדיכם ולאפשר להם לימודים ופיתוח קריירה כשיגדלו ובין אם אתם אנשים מבוגרים, סטודנטים, בעלי עסקים או אפילו חיילים משוחררים, כולכם תיהנו מדרכון אירופאי המגלם בתוכו הטבות וזכויות ששוות ערך כספי רב. למשל, חייל משוחרר שמעוניין לעבוד בחו"ל יוכל לעשות זאת ללא חשש, באופן חוקי ומאושר. צעירים המעוניינים ללמוד לימודים אקדמאים מקבלים הטבה של לימודים ללא עלות או בסבסוד כמעט מלא ברוב האוניברסיטאות באירופה ובכך לחסוך כסף רב. לאחרונה אף פורסמו על ידי אנשי נדל"ן קרקעות בעלויות נמוכות המניבות רווחים גבוהים בפורטוגל כך שאם גם אתם לא מצליחים לרכוש קרקע להשקעה או למגורים, זו תהיה עבורכם הזדמנות מדהימה. גם לבעלי עסקים וחברות, ישנן הטבות מס ומימון והקלות מבנקים אירופאים. היתרון המשמעותי הוא, שאת שלל ההטבות יוכלו בעלי האזרחות לממש בכל אחת מ28 המדינות של האיחוד האירופאי, כך שללא כל ספק, הזדמנויות רבות יינתנו לבעלי האזרחות. פקטור נוסף המהווה יתרון עבור מחזיקי האזרחות הוא "אשרת הכניסה" - הדרכון הפורטוגלי נמצא כיום במקום חמישי בדירוג הדרכונים החזקים בעולם , הוא מאפשר כניסה ל-173 מדינות שלא ניתן להיכנס עם דרכון ישראלי ואף פותח את שער הכניסה לארצות הברית ללא צורך ב"ויזה" כלל.צילום: דיפוסיטפוטוס

 

התהליך : קל, פשוט ובטוח

בפועל, סבירות קבלת הדרכון כמעט מוחלטת, אך לשם כך מומלץ להיעזר בבעלי מקצוע. בישראל, החברה הגדולה בתחום הינה חברת "פספורטוגו".

"פספורטוגו" מונה למעלה מחמישים עובדים הכוללים עורכי דין ונוטריונים מומחים בישראל, בפורטוגל ובספרד, חוקרים גנאלוגיים (מומחים בהיסטוריה של שמות משפחה), מתרגמים ואנשי שירות. בחברה פיתחו מודל ייחודי המאפשר ייעול ופישוט התהליך.

לאחר בדיקה טלפונית זריזה תוכלו לדעת בסבירות כמעט מוחלטת אם הנכם זכאים לאזרחות פורטוגלית. לאחר תחילת התהליך סבירות קבלת הדרכון עולה ל99.8% , וזאת בהסתמך על נתוני שגרירות פורטוגל לפיהם, בשנת 2017 רק אדם אחד נפסל לקבלת האזרחות וכל שאר מגישי הבקשה קיבלו את האזרחות בפועל. גם מהקהילה היהודית בפורטוגל, נמסרו נתונים דומים, מתוך מאות בקשות חדשות שמגישה "פספורטוגו" מידי חודש, אושרו כ98.6% מהבקשות על ידי הקהילה. לאחר קבלת אישור הזכאות הראשוני מהגנאולוג של "פספורטוגו", יארגנו אנשי החברה את התיק להגשה - ייאספו מסמכים, ותתבצע בנייה של אילן יוחסין על פי הדרישה של הקהילה היהודית, שהיא בניית אילן יוחסין הכולל פירוט על תאריכי לידה ופטירה של דורות קודמים ככל הידוע ללקוח. דרישה זו כלל לא משפיעה על לקוחות החברה לא מבחינה כספית ולא מבחינה תפעולית מאחר והחברה עובדת עם דרישה זו כבר כמה חודשים ובקיאה באופן מילוי הפרטים ובקבלת אישור בטוח ומהיר באמצעות אילן היוחסין. התיק יוגש לבחינה אצל הקהילה היהודית בפורטוגל שהינה הגוף המקצועי שמאשר את זכאות המבקש, את האישור מקבלים תוך שבועיים עד שלושה וזהו השלב הקריטי בתהליך.

במקביל תונפק תעודת יושר על ידי החברה וכל התיק יוגש לתרגום ולאשרור נוטריוני עבור ממשלת פורטוגל. מכאן ואילך מדובר בתהליך בירוקרטי פנימי שאורך כשנה וחצי, אבל ברוב מוחלט של המקרים אחרי קבלת האישור מהקהילה גם האזרחות מתקבלת.

 

כיום, למעלה מ 20,000 ישראלים נמצאים בעיצומו של התהליך לקבלת האזרחות. וקיימים על פי נתוני משרד הפנים למעלה מ3 מיליון יהודים זכאים .

עו"ד מוטי כהן, מנכ"ל חברת "פספורטוגו" ממליץ לכל יהודי צאצא לבני עדות המזרח לא להתמהמה ולהתחיל בתהליך טרם תיסגר או תוגבל האפשרות.

 

לשיחה עם נציג ובדיקת זכאות חייגו 9723* או השאירו את פרטיכם באתר http://passportogo.co.il/lp_new  

 

הנ"ל מבוסס על מחקר עצמאי אשר לא אושר ע"י גורמים רשמיים. הנ"ל אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי בתחום. (משפטי, חשבונאי, מיסוי בינ"ל, הגירה ואחרים)

 

 
זהו ערוץ פרסומי והידיעות הינן באחריות המפרסמים בלבד. לכלכליסט אין אחריות על תוכן הידיעות המפורסמות