$
בורסת ת"א

ספי ויגיסר דורש להדיח את יאיר גולדפינגר מדירקטוריון מדיפאואר

אחרי שחגגו יחד ב־1998 את האקזיט ההיסטורי של מיראביליס תמורת 407 מיליון דולר, גיבש בעל מניות המיעוט בחברת הנדל"ן חזית נגד שותפו מאז. הטענה: מדיפאואר מנסה להסתיר כי היו"ר ייהנה מפטור מתביעות. מדיפאואר: "כתב שיפוי אינו על סדר היום"

אורן פרוינד 07:5125.04.18

הקרב רווי היצרים בין שני מייסדי מיראביליס, מפתחת תוכנת הצ'אטים ICQ, ספי ויגיסר ויאיר גולדפינגר, לא מראה סימני דעיכה. להיפך, כעת הוא עבר לפסים אישיים. לקראת אסיפת בעלי המניות של חברת הנדל"ן מדיפאואר, שגולדפינגר הוא בעל השליטה בה (51.9%) וגם משמש כיו"ר, השתלח ויגיסר בדירקטוריון ובעומד בראשו. 

"בזימון לאסיפה נשמטו פרטים מהותיים"

בנייר עמדה שהגישו ויגיסר ובעלי המניות טל גינזבורג, דוד לודבינובסקי, שושנה לודבינובסקי, א.ז פרטים גינזבורג, טלמא גינזבורג השקעות וטובה פרייס (אמו של ויגיסר), הוא התנגד למינוי מחדש של הדירקטוריון הקיים ושל היו"ר, ואף דרש מגולדפינגר להחזיר את התגמולים שלקח מהחברה.

 

"בזימון לאסיפה נשמטו פרטים מהותיים, שלו היו מגולים כנדרש לציבור סביר שההחלטות האמורות ובפרט זו הנוגעת לאישור תנאי הגמול לבעל השליטה, לא היו מאושרות ברוב הנדרש לדין", כתב ויגיסר. לדבריו, "יש להתנגד להחלטות להארכת המשך הכהונה של הדירקטוריון, ועל כן ועדת הביקורת והדירקטוריון צריכים להתכנס ללא שיהוי, על מנת תבוע מיו"ר הדירקטוריון ובעל השליטה בחברה להשיב לה את כלל התגמולים שהתקבלו על ידו מהחברה בהתאם להחלטת האסיפה הכללית הפסולה, הואיל ובהליך האישור נפל פגם מהותי ביותר".

 

ויגיסר וחבריו הסבירו כי במסגרת הזימון לא צוין שבעל השליטה או יתר הדירקטורים יהיו זכאים לכתב פטור מתביעות מהחברה, וזאת בנוסף לשיפוי שלו הם זכאים מהחברה. לטענתם, ההוראות ביחס לפטור שיוענק לנושאי המשרה הוחבאו בשולי כתב השיפוי שצורף להודעת הזימון שפורסמה באנגלית, ללא תרגום, ואי אפשר היה ללמוד כי הוא כולל גם כתב פטור.

 

ויגיסר טוען כי "לא במקרה נשמטה ההתייחסות לכתב הפטור, שכן ודאי ידוע לחברה כי מדיניותם הברורה של מרבית הגופים המוסדיים ושל אנטרופי שלא לאשר מקרים כאלה".

 

יאיר גולדפינגר יאיר גולדפינגר צילום: עמית שעל

 

 

"הם פועלים כבר שנה לסכל כל מהלך"

בשיחה עם "כלכליסט" דחה מנכ"ל החברה רון שטרן את כל טענותיו של ויגיסר: "הענקת כתב שיפוי ליאיר גולדפינגר, לדירקטורים או לנושאי משרה אחרים אינה על סדר יומה של האסיפה. בעלי המניות האלה מנהלים הליך משפטי נגד החברה ונגד היו"ר מאוגוסט 2016, ופועלים כבר שנה, ללא לאות, לסכל כל פעולה שהדירקטוריון מבקש להוציא לפועל לטובת החברה. הם התנגדו לכל מהלך שביקשה החברה לקדם, לרבות רכישת נכסים מניבים נוספים, ביצוע גיוסי הון והשבת ניירות הערך של החברה למסחר בבורסת ת"א".

 

ביולי 1998 נמכרה מיראביליס, שפיתחה את התוכנה ICQ, לתאגיד האינטרנט הגדול בעולם דאז אמריקה און ליין (AOL) תמורת 407 מיליון דולר. הסכום חולק בין היזמים יאיר גולדפינגר, ספי ויגיסר ואריק ורדי. על פי הערכות, כל אחד מהם קיבל כ־89 מיליון דולר.

 

גולדפינגר וויגיסר נכנסו לשותפות במדיפאואר לפני כעשור, ובשנים האחרונות נקלעו לסכסוך שותפים. החברה הוקמה ב־2001 בידי אבי גולדברג ויו"ר רשות השידור לשעבר משה גביש. כשנתיים לאחר צורפו שותפים ובהם ויגיסר וגולדפינגר. החברה הונפקה לראשונה ב־2007 לפי שווי של 125 מיליון שקל, אולם נקלעה לקשיים ונמחקה מהבורסה.

 

בינואר 2017 הונפקה מדיפאואר בשנית בתל אביב. לפני ההנפקה, בספטמבר 2016, הגישו ויגיסר ואמו בקשה להצטרף כתובעים לתביעה שהוגשה למחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי בתל אביב. השניים טענו, יחד עם בעלי מניות מיעוט נוספים, כי עקב הנפקת מניות הבזק "המקפחת והבלתי שוויונית" דוללו באופן משמעותי זכויות ההצבעה והון המניות שלהם. נכון להיום מדיפאואר נסחרת לפי שווי של 182 מיליון שקל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x