שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מילון כלכליסט
"המחירים בברלין כבר הגיעו לשיאם". רחוב בבירת גרמניה
"המחירים בברלין כבר הגיעו לשיאם". רחוב בבירת גרמניה 
צילום: Pixabay
 

שמעון אייזנברג: "ארצות הברית – המדינה הכי כדאית כיום להשקעות נדל"ן"

בשל מחירי הדיור הגבוהים בישראל, רבים אשר מעוניינים לרכוש דירה, נאלצים לחפש אחר אלטרנטיבות, חלקן מעבר לים. שמעון אייזנברג מקבוצת אייזנברג משוכנע: "מחירי הנדל"ן בישראל הגיעו לשיאם וכעת יש להם רק לאן לרדת"

בשיתוף רילטי אקזקיוטיב 12.02.18

12/02/2018



לפני 525 שנים היה זה כריסטופר קולומבוס, שגילה את יבשת אמריקה הצפונית - ובכך בעצם שינה את העולם. אלא שגם היום, הביטוי "גילית את אמריקה", עדיין רלוונטי, במיוחד בכל מה שקשור להשקעות נדל"ן בארצות הברית - שהפכו לאטרקטיביות מתמיד. שמעון אייזנברג ומיטב המומחים של אייזנברג גרופ (קבוצת אייזנברג) מסבירים.

 

"המדינה המשתלמת ביותר להשקעות נדל"ן כיום היא ארה"ב". שמעון אייזנברג
"המדינה המשתלמת ביותר להשקעות נדל"ן כיום היא ארה"ב". שמעון אייזנברג צילום: אייזנברג גרופ

 

כידוע, מדינת ישראל איננה המקום האידאלי עבור משקיעים. מחירי הנדל"ן גבוהים וממשיכים לטפס, הריבית בבנקים על הכסף שלנו היא אפסית והשקעה בשוק ההון כבר מזמן נחשבת ללא בטוחה. לכן, ישראלים רבים שכן מעוניינים להשקיע את כספם, בוחרים לעשות זאת על ידי השקעה בנכס שנמצא מעבר לים - אחד מאפיקי ההשקעה הפופולריים בארץ בשנים האחרונות.

 

היכן כדאי להשקיע ולמה, מה אסור בשום פנים ואופן לעשות ומה חשוב לדעת? ריכזנו את מיטב המומחים של קבוצת אייזנברג (אייזנברג גרופ), חברה המתמחה בהשקעות נדל"ן בחו"ל הנמצאת ואת שמעון אייזנברג, בעל ניסיון רב בתחום, לשיחה על הנושא.

 

השקעות נדל"ן: ההבדלים הגדולים בין ארצות הברית לאירופה

"כרגע המדינה האטרקטיבית ביותר להשקעה בנדל"ן היא ארצות הברית, וזאת משתי סיבות עיקריות", מציין שמעון אייזנברג. "הסיבה הראשונה קשורה לתשואה. באירופה התשואה השנתית עומדת על 4-6 אחוז, בעוד שבארצות הברית היא עומדת על 9-13 אחוז. בנוסף, ההשבחה בארצות הברית גבוהה יותר באופן משמעותי והיא עוד תעלה, זאת בניגוד לאירופה, שם המחירים הגיעו פחות או יותר לשיאם".  

 

אחת הסיבות לצמיחה של ארצות הברית בכל הקשור להשקעות נדל"ן, טמונה במשבר שפקד את המדינה לפני כתשע שנים. רק בזמן האחרון החלו במדינה להתאושש ממנו, ונראה כי המחירים ימשיכו לטפס גם בעתיד הקרוב.

 

"ישנם לא מעט ישראלים שלהם סכומים של 100-300 אלף שקל, והם מעוניינים להשקיע אותם", מציינים צוות המומחים של אייזנברג גרופ. "אך הם לא יכולים לעשות זאת בישראל בשל מחירי הדירות הגבוהים שלא מפסיקים לטפס. לכן, הם בוחרים להשקיע בנדל"ן בחו"ל, זאת כדי ליהנות הן משכירות חודשית והן מדמי השבחה. בנוסף, יש בבירת גרמניה לא מעט בעיות, כמו למשל בעיית המהגרים שנכנסים בצורה חופשית למדינה".

 

ההשקעות האטרקטיביות בארה"ב

אלא שארצות הברית מדינה ענקית, בלשון המעטה. אז איך יודעים היכן בדיוק להשקיע בארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות? כאן בדיוק נכנסים לתמונה צוות המומחים של קבוצת אייזנברג, שהניסיון והידע שלהם בהשקעות נדל"ן בחו"ל ובארה"ב בפרט - מקנים להם את היכולת לזהות את המקומות האטרקטיביים ביותר להשקעה בנדל"ן.

 

"לפני כתשע שנים, כשהמשבר הגדול פקד את ארצות הברית, מחירי הנדל"ן צנחו. באינדיאנה למשל, המחירים צנחו מכ-130 אלף דולר לבית ממוצע עד ל-60 אלף דולר", ציינו בקבוצת אייזנברג. "אלא שעם השנים המשבר נותר מאחור, ואינדיאנה החלה לצמוח. בשנה אחת, המחירים במדינה עלו בלא פחות מעשרה אחוזים, והם צפויים להמשיך במגמה זו".

 

"המשבר נותר מאחור, אינדיאנה החלה לצמוח". אינדיאנפוליס
"המשבר נותר מאחור, אינדיאנה החלה לצמוח". אינדיאנפוליס צילום: Pixabay

 

זו גם הסיבה שכדאי להשקיע בנדל"ן בעיקר באינדיאנה, אך גם השקעה בנדל"ן בבאפלו, פלורידה, וניו יורק הפכה לכדאית בשנים האחרונות.

 

שמעון אייזנברג הוסיף: "אחת הערים שהכי כדאי להשקיע בהן בנדל"ן באינדיאנה היא סאות' בנד - עיר שבה ממוקמות שלוש אוניברסיטאות ברדיוס של 20 ק"מ. כל משקיע - בארץ ובעולם - יודע שהיכן שיש אוניברסיטה, פשוט יותר להשכיר נכס, בטח כשמדובר על שלוש אוניברסיטאות. ואם זה לא מספיק, באזור ישנו בית חולים, מרכז היי-טק ועוד".

 

למי מתאימה השקעה בחו"ל?

לטענת אנשי קבוצת אייזנברג, כל אדם המחפש רווח פסיבי, יכול להשקיע בנדל"ן בחו"ל, גם כאלו שיש להם 200-300 אלף ש"ח בבנק זמינים להשקעה. "עם הזמן, יותר ויותר אנשים מאסו בשאר האפשרויות. הריביות בבנקים נמוכים ולא ניתן להרוויח מהם כסף על ידי השארת הכסף בחשבון מסוים. זו הסיבה שאנשים החלו לבדוק אופציות נוספות להשקעה, וביניהן גם אופציה של השקעה בנדל"ן מעבר לים", אומר שמעון אייזנברג.

 

השקעה בחו"ל לעומת השקעה בישראל

"מחירי הנדל"ן בישראל הגיעו לשיאם", אומרים באייזנברג גרופ. "כעת יש להם רק לאן לרדת. אנו סבורים כי מי שישקיע כיום בנדל"ן בישראל, עלול להפסיד עשרות אחוזים בעתיד הלא רחוק".

 

ישראלים רבים המעוניינים להשקיע את כספם בנדל"ן בחו"ל חוששים מהתהליך, שלעתים נראה להם מייגע. אלא שלא רבים יודעים זאת, אך אין צורך לטוס לארה"ב על מנת להשקיע בנכס במדינה. יש לא מעט חברות ניהול שעושות את העבודה בשביל אותם משקיעים, שמקבלים אחריות, צ'קים, ערבות בנקאית ועוד, כדי שירגישו בטוחים ב-100 אחוז בעסקה שביצעו.

 

"קל יותר להשכיר נכס הסמוך לאוניברסיטה". אוניברסיטת נוטרה דאם באינדיאנה
"קל יותר להשכיר נכס הסמוך לאוניברסיטה". אוניברסיטת נוטרה דאם באינדיאנה צילום: Pixabay

 

"חברות הניהול מעניקות ללקוחותיהן ליווי מלא לאורך כל הדרך", אומרים בקבוצת אייזנברג. "הלקוחות מקבלים הסבר מלא, ייעוץ לגבי השקעות בכלל והשקעות בנדל"ן בארצות הברית בפרט, התחייבות, ביטחונות ועוד, כדי שאלו ישקיעו את מיטב כספם בבטחה".

 

קבוצת אייזנברג (אייזנברג גרופ) היא אחת מחברות הנדל"ן המנוסות והמובילות בתחום, המלווה משקיעים בפרויקטים שונים בארץ ומחוצה לה כבר שנים רבות. שמעון אייזנברג הנו בעל ניסיון של מעל שני עשורים בייזום ובשיווק פרויקטים בתחום הנדל"ן בישראל ובעולם.

 

 
זהו ערוץ פרסומי והידיעות הינן באחריות המפרסמים בלבד. לכלכליסט אין אחריות על תוכן הידיעות המפורסמות