• תפריט
חברה וסביבה

כאוס בניוזוויק: עורכים בכירים מצאו עצמם לפתע בחוץ

לעובדים בניוזוויק נאמר שהעורך הראשי בוב רוו והעורך בפועל קן לי פוטרו. כתבים שכתבו בעיתון על כך ועל חקירת התובע המחוזי של מנהטן את חברת האם של ניוזוויק אף הם מצאו עצמם מועמדים לפיטורים

שירות כלכליסט 14:2006.02.18

לעובדים בניוזוויק נאמר שהעורך הראשי בוב רוו והעורך בפועל קן לי פוטרו, ואיתם סלסט כץ, שכתבה מאמרים בנושאים כלכליים וכן על חקירה של התובע המחוזי של מנהטן סביב החברה האם של ניוזוויק – ניוזוויק מדיה גרופ.

 

כץ צייצה ביום שני: "תודותיי החמות ביותר לעורכי ניוזוויק ולעמיתיי האמיצים שתמכו בי והשתתפו איתי בעבודתי – ובמיוחד בסיפורים הקשים האחרונים לגבי המגזין עצמו – עד לפיטוריי היום. אני אשן טוב הלילה.. ואני מחפשת עבודה חדשה!"

 

לסגל במשרדי ניוזוויק בניו יורק נאמר שהם יכולים ללכת הביתה לשארית היום.

 

רוו אמר ל-CNN: "אני יכול לאשר שפוטרתי, ושום דבר חוץ מזה". לי צייץ: "איזה יום לשכוח את המטען שלי בבית".

 

ניוזוויק ניוזוויק צילום: Getty

 

החדשות מגיעות על רקע תקופה סוערת עבור המגזין. רק בשבוע שעבר עזבו אחד הבעלים ויושב הראש של ניוזוויק מדיה גרופ, אטיין אוזק, ואשתן מריון קים – ששימשה כמנהלת הכלכלית של החברה.

 

בחודש שעבר פשט משרד התובע המחוזי של מנהטן על משרדי החברה, והחרים מספר שרתים. ניוזוויק עצמו, במאמר שפורסם ע"י כץ וג'וש סול, דיווח שהפשיטה היא חלק מחקירה שמתנהלת כבר זמן רב לגבי ההתנהלות הפיננסית של החברה.

 

כץ, סול, וכתב ה- International Business Times ג'וש קיף (שגם הוא בבעלות חברת האם ניוזוויק מדיה גרופ), תרמו כולם מאמרים שעסקו בסערה בניוזוויק בשבועות האחרונים, כולל התפטרותם של אוזק וקים. כץ גם דיווחה על עורך התוכן הראשי של החברה דיין קנדפה, שהוצא לחופשה. זאת בעקבות דיווח של באזפיד על האשמות בהטרדה מינית, שהובילו לעזיבתו של קנדפה מרויטרס. ניוזוויק מדיה גרופ שכרה לבסוף את שירותיה של חברת עורכי דין חיצונית כדי לערוך חקירה פנימית.

 

מקורות רבים דיווחו על שמועות שמסתובבות בחדר החדשות, לפיהן סול וקיף פוטרו גם הם, וחברות חדשות אחרות דיווחו שאכן כך היה. אבל גורם מקורב אמר ל-CNN שלמרות שחשבון האימייל של קיף נחסם ביום שני ונאמר לו להתייצב במחלקת משאבי אנוש, הוא ניצל לבסוף על ידי עורך שהתערב כדי למנוע את פיטוריו. סול, אותו מקור אמר, נמצא בחופשה ועד עכשיו לא נאמר לו שהוא פוטר.

 

הניו יורק פוסט דיווח מפיו של מקורב לחברה, שחקירת התובע המחוזי של מנהטן מתמקדת בקשר הפיננסי שבין בכירי ניוזוויק מדיה גרופ וקולג' נוצרי – אוניברסיטת אוליבט. מאוליבט נמסר בחודש שעבר ש"אין זה מדויק" לומר שיש קשר בין הפשיטה והאוניברסיטה. אך ידוע שאוזק, קים, ובכירים אחרים בניוזוויק מדיה גרופ מקיימים קשרים ישירים עם האוניברסיטה.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x