$
שווקי חו"ל

מנכ"ל חברת בגדי הספורט לולולמון אולץ להתפטר בגלל "התנהגות לא נאותה"

החברה הנסחרת בנאסד"ק סירבה לפרט את הרקע להתפטרות לורן פוטדבין, אך מסרה כי יש לה ציפייה לרמה מסוימת של יושרה וכבוד לזולת, כי "ומר פוטדבין לא עמד בה". בשוק מעריכים כי הערפל על המקרה יוביל לספקולציות שעלולות להזיק למותג

שירות כלכליסט 10:0606.02.18

מנכ"ל לולולמון לורן פוטדבין התפטר מיידית מתפקידו כמנכ"ל וחבר הדירקטוריון של החברה. מלולולמון נמסר: "החברה מצפה מכל עובדיה להוות דוגמא לרמות הגבוהות ביותר של יושרה וכבוד לזולת, ומר פוטדבין לא עמד בדרישה זו". בחברה לא פירטו עוד על הסיבות להתפטרות.

 

"בעוד הייתה זו החלטה קשה ושקולה, הדירקטוריון מודה ללורן על עבודתו לחיזוק החברה ומיצובה לקראת העתיד", אמר יו"ר החברה גלן מרפי. "תרבות היא בסיסה של לולולמון, וזוהי אחריותם של מנהיגיה לתת את הדוגמא הנכונה לשאר הארגון. שמירה על תרבות הארגון היא אחת ממשימותיו החשובות ביותר של הדירקטוריון," הוסיף מרפי.

 

פוטדבין נכנס לתפקיד המנכ"ל בינואר 2014, ועזיבתו מהווה מכה ללולולמון ברגע קריטי עבורה.

 

 

חנות לולולמון בניו יורק חנות לולולמון בניו יורק צילום: בלומברג

 

"לולולמון צריכה מנכ"ל שינחה אותה בעודה מתרחבת אל מעבר לים ומנסה להגדיל את רווחיה בשוק המקומי", כך אמר ניל סונדרס, המנהל בפועל של חברת הייעוץ GlobalData Retail. הוא הוסיף: "חיוני שהאדם הנכון ייבחר לתפקיד, אבל חשוב באותה מידה שזה יקרה בדחיפות כדי שלולולמון לא תאבד מומנטום".

 

סונדרס קרא להצהרתה של לולולמון על התפטרות פוטדבין "מעורפלת ומזיקה".

 

 

המנכ"ל המתפטר של לולולמון, לורן פוטדבין המנכ"ל המתפטר של לולולמון, לורן פוטדבין צילום: Lululemon

 

"לולולמון חייבת להיות שקופה כלפי משקיעיה ולקוחותיה לגבי הסיבות לעזיבת פוטדבין", הוא הוסיף. "בתור חברה שמתגאה בשקיפות ופתיחות, אנחנו מצפים ממנה להיות כנה כלפי בעלי העניין בה. אם היא לא תעשה זאת, זה יוביל לספקולציות שיכולות להזיק למותג", כך סונדרס.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x