$
פרסום ושיווק

בלי להמתין בתור: חנות אמזון ראשונה ללא קופות נפתחה בסיאטל

באמצעות אפליקציית אמזון גו, חיישנים ינטרו את תנועות הלקוחות בחנות וייגבו את התשלום ישירות מחשבון האמזון שלהם בעודם נוטלים מוצרים מהמדף. בין המוצרים בחנות – מוצרי מכולת, ארוחות מוכנות, משקאות קלים וערכות להכנת ארוחות

שירות כלכליסט 10:4322.01.18

אמזון תפתח היום חנות נוחות ללא קופות בסיאטל. על מנת להשתמש בחנות יהיה על הלקוחות לסרוק את אפליקציית "אמזון גו" (Amazon GO) בכניסה לחנות. חיישנים ינטרו את תנועותיהם בחנות וייגבו את התשלום ישירות מחשבון האמזון שלהם בעודם נוטלים מוצרים מהמדף, כך שעם תום הקנייה יכול הלקוח לצאת מהחנות ללא צורך לעבור אצל קופאי.

 

בין המוצרים שיהיו בחנות – מוצרי מכולת, ארוחות מוכנות, משקאות קלים וערכות להכנת ארוחות.

 

כניסה לחנות כניסה לחנות צילום: רויטרס

 

 

ענקית הטכנולוגיה הציגה לראשונה את הקונספט של חנות ללא קופות ב-2016 והייתה אמורה לפתוח את החנות הראשונה בתחילת 2017. אולם, על פי דיווחי הוול סטריט ג'ורנל במרץ שעבר, פיתוח הטכנולוגיה היה מורכב יותר ממה שהחברה חשבה בתחילה.

 

אתמול נמסר מאמזון ל-CNN כי "לא היו בעיות טכנולוגיות כלשהן".

 

החברה אמרה כי במהלך תקופת המבחן של החנות, עובדי החברה יכלו להשתמש בה. על פי דובר מטעם החברה "נפח העסקאות רק מעובדי אמזון היה גבוה מהצפוי".

"יכולנו ללמוד כל מה שהיינו צריכים לדעת רק מקבוצת לקוחות זו", הוסיף.

 

היום לראשונה יוכל הציבור הרחב להתנסות ברכישה בחנות, הממוקמת בסיאטל, שם יושבת אמזון.

 

אין קופות אין קופות צילום: רויטרס

 

 

החברה הודיעה אתמול (א') כי ייתכן ותפתח חנויות נוספות בעתיד אולם "כעת אנו ממוקדים כמו קרן לייזר על החנות הנוכחית".

 

אמזון גו היא מהלך נוסף ברשימת חנויות הטיח והלבנים של אמזון לאחרונה – כיום אמזון מפעילה 13 חנויות ספרים ברחבי ארה"ב ומתכוונת לפתוח עוד שלוש חנויות. זאת על פי אתר אמזון. החברה גם רכשה את רשת חנויות הבריאות "הול פודס" (Whole Foods) ביוני אשתקד תמורת 13.7 מיליארד דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x