$
פרסום ושיווק

רשתות המזון לבג"ץ: לבטל הקנסות על אי-סימון מחירים

9 רשתות מזון בהן מגה, ויקטורי וטיב טעם טוענות כי הרשות להגנת הצרכן אוכפת את החוק המחייב סימון מחירים באופן הנגוע בחוסר סבירות קיצוני, ומבקשות להמיר את הקנסות באזהרה

נורית קדוש 13:4921.01.18
רשתות המזון מבקשות שלא יטילו עליהן קנסות כשהן לא ממלאות אחר הוראות החוק. איגוד רשתות שיווק המזון בלשכת המסחר תל אביב והמרכז ותשע רשתות שיווק מזון: ויקטורי, טיב טעם, יינות ביתן, מחסני השוק, חצי חינם, מגה, מעדני מניה, סופר דוש וקשת טעמים עתרו אתמול (א') לבג"ץ כנגד שר הכלכלה והרשות להגנת הצרכן בדרישה לבטל סעיפים מרכזיים בתקנות ובנוהלי האכיפה, המתייחסים להטלת עיצומים כספיים בגין אי סימון מחירים על גבי מוצרים.

בעתירה, טוענים האיגוד והרשתות כי הרשות להגנת הצרכן אוכפת את החוק בעניין סימון מחירים באופן הנגוע בחוסר סבירות קיצוני, אשר גורם לפגיעה כבדה ובלתי מידתית בזכויותיהן החוקתיות לקניין ולחופש העיסוק. הטענה מתייחסת לקנסות המגיעים למאות אלפי שקלים שמטילה הרשות להגנת הצרכן על רשתות בהן נמצא אי סימון מחיר.

קניות בסופרמרקט (ארכיון) קניות בסופרמרקט (ארכיון) צילום: אוראל כהן

 

הקמעונאים טוענים כי פקחי הרשות להגנת הצרכן עורכים ביקורות בבתי עסק, שאינן מתועדות כראוי, וגורמים לכך שמוטלים קנסות גבוהים על סמך תמונות לא בהירות, המצולמות על-ידי פקחי הרשות, אשר אינן מוכיחות כראוי את ההפרות הנטענות. זאת ועוד נטען כי הרשות להגנת הצרכן אף אינה בוחנת את היחס בין כמות המוצרים שבהם נטען כי נמצאה הפרה של אי סימון מחיר לבין כמות המוצרים המוצעים למכירה בבית-העסק.

 

ברשתות מבקשים להמיר את הקנסות בכלים מתונים יותר כמו הטלת התחייבות להימנע מהפרה או התראה מינהלית המהווה הודעה של הרשות למפר כי עליו להפסיק את ההפרה וכי אם ימשיך בה או יחזור עליה הוא יהיה צפוי לעיצום כספי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x