• תפריט
תעשייה ופיננסים

וולמארט מפטרת 1,000 עובדים - ומעניקה הטבות לכל השאר

רגע לאחר שקמעונאית הענק הכריזה על כוונתה להעלות את שכר המינימום ולהעניק לעובדים שורה של הטבות נדיבות, נחשפת כוונתה לפטר עובדי מטה רבים לקראת סוף החודש

שירות כלכליסט 09:2213.01.18

חברת וולמארט מתכננת לפטר למעלה מ-1,000 עובדי מטה, כך פורסם בוול סטריט ג'ורנל.  

 

הקיצוצים צפויים להתרחש בעיקר בקרב עובדים במטה החברה בבנטונוויל, ארקנסו, עוד לפני סוף השנה הפיננסית של החברה ב-31 בינואר. דובר וולמארט מסר כי החברה "בוחנת את עצמה מזה זמן מה כדי למצוא דרכים לפעול ביתר יעילות", אך הוא לא אישר את הפיטורים הצפויים.

 

   צילום: בלומברג

 

הצעד מפציע למדי בהתחשב בכך שרק בימים האחרונים הכריזה וולמארט על שורת הטבות לעובדים על רקע רפורמת המס של טראמפ. בין היתר, הודיעה קמעונאית הענק האמריקאית כי שכר המינימום יועלה מ-10 דולר לשעה ל-11 דולר לשעה (שכר המינימום על פי החוק הפדרלי עומד על 7.25 דולר לשעה), עובדים בעלי ותק של 20 שנה יקבלו בונוס של 1,000 דולר.

 

עוד הודיעה החברה כי תעניק לעובדים בשכר חודשי ובמשרה מלאה חופשת לידה של 10 שבועות בתשלום מלא לאמהות ושל 6 שבועות בתשלום מלא לאבות. בנוסף, החליטה וולמארט להעניק להורים בתהליך אימוץ סיוע של 5,000 דולר.

 

"הרפורמה במס מאפשרת לנו להיות תחרותיים יותר בפעילות העולמית ולקדם את התוכניות שלנו לפעילות בארה"ב. אנחנו בשלבים מוקדמים של בחינת האפשרויות שרפורמת המס פותחת בפנינו, להשקעה בלקוחות ובשותפים שלנו, ולחיזוק הקבוצה", אמר מנכ"ל וולמארט דאג מקמילון (Doug McMillon).

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x