$
פרסום ושיווק

בלעדי לכלכליסט

רשת האופנה זיפ רוכשת את המותג סליו שנמצא בהקפאת הליכים

בעלי זיפ רכש לפני כשבוע וחצי את הזכיון למותג האופנה לגבר מידי החברה העולמית והיה עד כה בידי פישמן רשתות. היום הגישה זיפ הצעה לנאמני הרשת בישראל לרכישת המיקומים של הסניפים בקניונים

אורנה יפת 11:4511.12.17

רשת האופנה זיפ, בבעלות זאב אהרונסון, רכשה את הזכיון למותג האופנה סליו (CELIO), שהיה בידי פישמן רשתות. כך נודע ל"כלכליסט". זיפ רכשה את הזיכיון מידי החברה הצרפתית המחזיקה בבעלות על המותג והיום הגישה החברה הצעה לנאמנים של הרשת, שנמצאת בההקפאת הליכים, לרכישת המיקומים של החנויות בישראל שרובם ככולם נמצאים בקניונים. סליו הוקמה בישראל בשנת 2000 הזכיון למותג הצרפתי הוחזק בידי פישמן רשתות. סליו מעסיקה מעל 200 עובדים.

 

רשת סליו הצרפתית מתמחה באופנת גברים. בתחילת נובמבר הוציא בית המשפט המחוזי בתל אביב צו הקפאת הליכים לרשת לאחר שהרשת צברה חובות של כ-52 מיליון שקל. בית המשפט מינה כנאמני הרשת את עו"ד אלונה בומגרטן ורון חכים. סליו מונה 26 סניפים לאחר שמאז הקפאת ההליכים נסגר סניף אחד שפעל בקניון ראשון לציון. פישמן רשתות החזיקה גם בזכיון משנה למותג הלבשה ETAM שהפעיל בארץ שני סניפים שנסגרו במסגרת הקפאת ההליכים.

 

סניף של סליו סניף של סליו צילום: ענת שליו

 

מפרוטוקול שהגישו נאמני הרשת לבית המשפט בחודש שעבר עולה כי החברה העולמית עצרה את האספקה לרשת בישראל בשל חוב כספי של פישמן רשתות לחברה העולמית שהגיע ל-670 אלף יורו. בתחילת הקפאת ההליכים מכרו הנאמנים שמנהלים את הרשת עודפי קולקציות משנים 2016 ו-2017 ואין בחנויות קולקציות מעודכנות לשנת 2018.

 

מהפרוטוקול עולה כי הנאמנים בנו תוכנית הפעלה "לא גרעונית" עד ינואר 2018 וציינו בפני בית המשפט כי "אחרי זה אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו להיות בחברה, כי אחרי סוף ינואר אנחנו עלולים להיות גירעוניים, יש לנו חודשיים וחצי מהיום (19.11.17 – א"י) לצאת מהחברה ולהעביר אותה לידיים של מישהו אחר. צריך להזמין כבר עכשיו קולקציות לשנת 2018, צריך להשקיע בפרסום ולכן צריך בעל בית שמבין באופנה". עם מתן צו הקפאת ההליכים עמד שווי המלאי בסנייפים על 8 מיליון שקל כאשר 5 מיליון שקל מתוכו הם פריטים מעונות שעברו ו-3 מיליון שקל הם פריטי חורף 2017. מהפרוטוקולים לבית המשפט עולה כי בעוד חלק מהסניפים של הרשת מרוויחים, הם מממנים סניפים הפסדיים שצברו הפסדים של עשרות עד אלפי מאות שקלים מינואר עד ספטמבר 2017.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x