$
חייבים להכיר
משפטים עורכי הדין שחייבים להכיר 2017 גג עמוד

חייבים להכיר

השילוב בין עולם הגישור לעולם ההלכה היהודית - עו״ד אריאל ממן ועו״ד רחלי טוויטו

"העיסוק בדיני משפחה מלמד כי במקרים רבים, הנישואים אינם לנצח. לכן, כל עוד אתם מכבדים אחד את השני והקשר ביניכם תקין, חתמו על הסכמים, שיסדירו את היחסים הכלכליים ביניכם ואת הקשר עם הילדים, למקרה שתחליטו לסיים את הקשר הזוגי"

מערכת משפטיפ 13:2716.11.17

מי אתם ומדוע בחרתם להתחבר ולהפוך שותפים?

עו"ד אריאל ממן, עוסק בענייני משפחה למעלה מ-10 שנים, תחילה כטוען רבני ומזה כ-6 שנים כעורך דין. רחלי טוויטו שמעון, עורכת דין ומגשרת משפחתית, העוסקת בדיני משפחה מזה כ-6 שנים. "את אריאל הכרתי במהלך הלימודים למבחני לשכת עורכי הדין" מספרת עו"ד רחלי טויטו שמעון, "בהתחלה כל אחד מאיתנו עבד במקומות אחרים, אני כשכירה במשרד בבאר שבע ואריאל במשרד אחר, גם הוא בבאר שבע. לאחר שמיציתי את עבודתי כשכירה, הקמתי משרד עצמאי ומטבע הדברים, מאחר ושנינו עוסקים בעיקר בדיני משפחה, נפגשו דרכינו בשנית והחלטנו לשתף יחד פעולה ולהקים משרד משותף." עו"ד ממן מוסיף: "שנינו באים מתחומי עיסוק מעט שונים. רחלי, עם הנטייה החזקה לצדדים גישוריים שהם חשובים מאד בפרט כאשר עוסקים בסכסוכים בתוך המשפחה בהם מעורבים ילדים ולהם השלכות על המקומות האינטימיים ביותר בחיים. אני לעומתה מגיע מעולם ההלכה היהודית, אני מוסמך לרבנות, והגעתי לעיסוק בעריכת דין, לאחר עבודה של מספר שנים כטוען רבני (הסמכה לייצוג בבתי דין רבניים) ובשל המשיכה לתחום דיני המשפחה, שהוא העיסוק המרכזי של בתי הדין הרבניים. אני מדבר בשפה של בתי הדין וחי את עולם המושגים שלהם. יחד הבנו ששילוב כוחות, הנו מכפיל כוח והערך המוסף שלו הוא מעבר לחיבור בין שני משרדי עורכי דין."

 

השניים עוסקים במרבית זמנם בדיני המשפחה, כולל בצדדיהם הקשים ביותר, דוגמת סרבנות גט מצד גברים או נשים, הליכים מורכבים בענייני ממזרות, או בענייני כתובה, בהם מביא עוה"ד ממן את המטען הגנטי שלו ובסכסוכים משפחתיים מגוונים, בענייני גירושים או ירושה, מביאה עורכת הדין טוויטו שמעון את כישוריה הגישוריים. המשרד עוסק גם בענייני אפוטרופסות ולאחרונה אף הגיע לכותרות בעקבות החלטות יוצאות דופן בתחום.

 

עו״ד אריאל ממן ועו״ד רחלי טוויטו שמעון עו״ד אריאל ממן ועו״ד רחלי טוויטו שמעון

 

מה מייחד את המשרד שלכם?

״אנו מבינים שכל מקרה אשר מגיע לפתחנו הוא סיפור חיים רגיש ומורכב וככזה, עלינו להתייחס אליו כתיק היחיד במשרד. אנו שמים לנגד עינינו את העובדה, שלא כמו בתחומי משפט אחרים, תחום דיני המשפחה עוסק בדיני נפשות הדורשים זהירות ואכפתיות אולם לא שוכחים את המטרה הסופית - דאגה לאינטרס של הלקוח שלנו.

 

מאחר ומעורב בתיק משפחה גם אינטרס של ילדים, אנו פועלים תמיד מתוך רגישות וזהירות כשטובת הילד היא נר לרגלנו ונעשה הכל על מנת לשמור על טובתם". אומרת עוה״ד טוויטו שמעון ועו"ד ממן מוסיף: "היכולת שלנו להשיג פסקי דין יוצאי דופן במקרים סבוכים, בתחומים בהם עורכי דין ״סטנדרטיים״ בדיני משפחה, לא מתעסקים, הופכת את העיסוק של המשרד למעניין ביותר. יום אחד אנו מתעסקים בענייני כתובה או סרבנות גט, שבהם אנחנו מביאים את עולם ההלכה היהודית לתוך ההליך המשפטי ואילו ביום אחר אנו מתעסקים בענייני אפוטרופסות או ירושה.״

 

מתגשרים - מרכז גישור למתגרשים

״מרכז הגישור שהקמנו במשרדנו הינו תוצר של התבוננות במציאות, הכלה והבנה כי במקרים רבים ובתיקים רבים שהתנהלו במשרדינו, ניתן היה להגיע להסכם כולל בעזרת קצת רצון טוב של הצד השני, הבנה זו חלחלה והובילה לפתיחתו של מרכז גישור, שמטרתו לסייע לזוגות, המתאימים להליך והמעוניינים להימנע מהליך משפטי, להגיע להסכם בהבנה, תוך חיסכון בזמן ובכסף רב״. מסביר עו״ד ממן. ״הקמת מרכז הגישור הייתה גם כורח השעה. לפני קצת יותר משנה נכס לתוקפו חוק הסדר התדיינויות בסכסוכי משפחה, המוכר לציבור הרחב כ"חוק גישור חובה", אשר בעצם מחייב בני זוג, המצויים בסכסוך, למצות את האפשרות להגיע להסדר (גם אם מדובר בהסדר שיוביל לגירושין) בטרם הגשת תביעות לבית המשפט לענייני משפחה.

 

המדינה אמנם חייבה בהליך יישוב סכסוך, אך המערכת הציבורית לא נערכה כיאות ולא סיפקה מענה מלא לצרכים. גם אם בני זוג מתאימים להליך גישור, הם מופנים על ידי יחידת הסיוע של בית המשפט לגופים חיצוניים. לכן, המרכז מציע ללקוחות שזקוקים לכך, גישור מקצועי באמצעות עורכי דין- מגשרים, המתמחים בדיני משפחה. מדובר בשילוב בין כלים גישוריים ועבודה משפטית, לצורך ניסוח מקצועי של ההסכם, שיעמוד בדרישות המשפטיות הנוקשות, אך מותאם ורגיש לנסיבות של הליך משפטי.״

 

ספרו על תיק מכונן

״מבחינתנו תיק מכונן הוא תיק שמשנה תפיסת עולם. למשל תיק אשר במהלכו ובאופן בלתי שגרתי קיבלנו שיחת טלפון בשעה מאוחרת בלילה.

 

על הקו השני היה לקוח, שמנהל הליך גירושין באמצעות משרדנו, אשר סיפר שהוא בדרך לתחנת משטרה, כי אשתו החליטה להגיש נגדו תלונה על כך שלפני שנה הוא כביכול תקף אותה. הוא התעקש שנגיע למרות שידע שהמשרד שלנו לא מתעסק בהליכים פליליים ולמרות שהפננו אותו לעו"ד מצוין מהתחום. כמובן שנסענו אליו לתחנה. כשנכנסנו, ראינו בחור שבור, על סף בכי, שלא מבין איך נקלע לסיטואציה הזויה זו.

 

לצד הליווי שהענקנו לו על מנת שהקצין יבין שאין עילה לעצור אותו, התחדדה אצלנו התובנה כשבכל יום, אדם מן הישוב, ישר דרך, שמעולם לא פגש שוטר, יכול למצוא עצמו במעמד של חשוד במעשים חמורים ביותר, רק מפני שהצד השני החליט להגיש נגדו תלונת שווא למשטרה, כצעד טקטי וכניסיון להשיג הישגים משפטיים מפוקפקים. כמובן שאחרי שרואים את הדברים ומודעים לפער בין האשמות לבין המציאות והעובדות, לא ניתן להישאר אדישים ולהמשיך לחשוב שתופעה של הגשת תלונות שווא היא תופעה שולית.״

  

מה אתם הכי אוהבים בתחום אותו בחרתם

״היכולת שלנו להשפיע ולשנות את החיים של הלקוחות היא עצומה וזוהי לא פחות מתחושת שליחות, אנו אוהבים ומודים על הזכות שניתנה לנו להילחם עבור כל לקוח, כאילו ילדיו הם ילדינו שלנו.״ אומרים עורכי הדין אריאל ורחלי.

 

בנימה אישית

"העיסוק בדיני משפחה בשנים האחרונות מלמד כי במקרים רבים, הנישואים אינם לנצח. לכן, כל עוד אתם מכבדים אחד את השני והקשר ביניכם תקין, תחתמו על הסכמים, שיסדירו את היחסים הכלכליים ביניכם ואת הקשר של כל אחד מכם עם הילדים, למקרה שתחליטו לסיים את הקשר הזוגי. זו הדרך הזולה והידידותית ביותר אשר תמנע מלחמות מיותרות. ואם כבר הגעתם לסכסוך, עשו זאת כשטובת הילדים לנגד עיניכם ולאורך זמן תיווכחו כי מדובר גם בטובתכם האישית."

 

ולסיכום, היכן אתם רואים עצמכם בעוד עשר שנים?

״פירמה מובילה ברמה הארצית בתחום דיני המשפחה ירושה והמעמד האישי.״

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x