$
חדשות טכנולוגיה

ביל גייטס יקים עיר חכמה באריזונה

חברת Belmont Partners של מייסד מיקרוסופט רכשה שטח של יותר ממאה אלף דונם, בה תוקם עיר מתקדמת חדשה. היא תתבסס על תשתיות רשת מהירות, חיישנים ברחובות, כלי רכב ללא נהג ועוד

שירות כלכליסט 11:1413.11.17

ביל גייטס מקדם עיר חכמה חדשה: חברת הנדל"ן שלו, בלמונט פרטנרס (Belmont Partners), רכשה לשם כך שטח של יותר מ-100 אלף דונם מערבית לפיניקס שבאריזונה.

 

 

העיר, שתיקרא בלמונט, תהיה אחת הראשונות בארה"ב שתוכננו כחכמות ומקוונות מראשיתן.  "בלמונט תיצור קהילה מתקדמת עם שלד תקשורתי ותשתיות שיאמצו טכנולוגיות חדשניות", נכתב בהצהרה שפרסמה החברה. "תכנון הקהילה יתבסס על רשתות דיגיטליות מהירות, מרכזי דאטה, טכנולוגיות ייצור חדשות, כלי רכב אוטונומיים ומרכזי לוגיסטיקה אוטונומיים".

 

 

 

ביל גייטס ביל גייטס צילום: בלומברג

 

 

בשלב זה האזור כמעט ואינו מאוכלס, אך על פי התכניות, יבנו בו 80 אלף יחידות דיור, לצד ל-1,900 דונם שיוקדשו לבתי ספר ציבוריים ושטח של 15 אלף דונם שיוקצה לבנייני משרדים ושטחים מסחריים. "בלמונט תהפוך דף נקי לעיר מתקדמת הבנויה סביב מודל תשתיות גמיש", הוסיפו בחברה. לדברי רון סקוט, יו"ר מועצת הטכנולוגיה של אריזונה, האזור נבחר בתבונה, שכן הוא נמצא בסמוך למחלף חדש מתוכנן שאמור לחבר את האזור ללאס וגאס.

 

מה הופך עיר לחכמה? על אף שרוב הערים המודרניות מלאות בחיבורי רשת, שירותים מקוונים מקומיים ועוד, אלו הן תשתיות שהותאמו למבנה העיר ולא צמחו יחד איתה. עיר חכמה היא כזו שכל השירותים העירוניים בה מפוקחים ומנוטרים בידי אלגוריתם חכם. כך ניתן להבטיח למשל, שכל פיצוץ בצינור מים, פח שעלה על גדותיו או מפגע עירוני יקבל טיפול מיידי מבלי שהתושבים יצטרכו לדווח על כך.

 

 

 

ערים חכמות גם כוללות פתרונות יעילים יותר לניהול אנרגיה, אספקת מים והשקייה. תשתיות המידע של העיר יכולות להסתנכרן עם שירותים מתקדמים אחרים, כגון תחבורה אוטונומית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x