$
עולם

נטלי פורטמן היא הזוכה בפרס בראשית בגובה מיליון דולר

הפרס נחשב ל"פרס נובל היהודי" והוא מוענק לאדם המעניק השראה באמצעות הישגים מקצועיים ומחויבות לערכים יהודיים. פורטמן זכתה בפרס בזכות אקטיביזם חברתי למען שוויון מגדרי, מיגור העוני וזכויות בעלי חיים

שירות כלכליסט 11:5308.11.17
השחקנית ההוליוודית נטלי פורטמן היא הזוכה בפרס בראשית לשנת 2018, הנחשב לפרס הנובל היהודי. פורטמן זכתה בכבוד בשל המחויבות שלה למטרות חברתיות והקשר העמוק שלה לשורשיה היהודיים והישראלים, כך לפי הודעת מארגני הפרס.

 

פרס בראשית הוא פרס בגובה מיליון דולר המוענק בכל שנה לאדם המעניק השראה לדורות הבאים של היהודים, באמצעות הישגים מקצועיים ומחויבות לערכים יהודיים. בוועדת הפרס הדגישו במיוחד את האקטיביזם החברתי של פורטמן בתחומים כמו שוויון מגדרי, מיגור העוני וזכויות בעלי חיים. "היא מדגימה את תכונות היסוד של האופי היהודי והערכים של העם היהודי – התמדה ועבודה קשה, רדיפה אחר מצוינות, סקרנות אינטלקטואלית ורצון להפוך את העולם למקום טוב יותר", מסר בהצהרה סטן פולובטס, יו"ר עמותת הפרס.

 

נטלי פורטמן נטלי פורטמן צילום: איי פי

 

פורטמן, שזכתה ב-2011 בפרס האוסקר על משחקה בסרט ברבור שחור, מסרה בתגובה כי הבחירה בה "נגעה בה עמוקות".

 

"אני גאה בשורשים הישראלים ובמורשת היהודית שלי. הם חלקים מהותיים בזהות שלי", הוסיפה. לדבריה, היא מתכוונת להשתמש בכספי הפרס כדי "לחולל שינוי בחייהן של נשים בישראל ובמקומות אחרים".

 

פורטמן נולדה בישראל אך היגרה עם משפחתה לארה"ב בגיל צעיר. לפני שנתיים ביימה סרט המבוסס על ספרו של עמוס עוז "סיפור על אהבה וחושך".

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו עתיד להגיש לפורטמן את הפרס בטקס שיתקיים בירושלים ביוני.

 

פרס בראשית הושק ב-2014 על ידי משרד ראש הממשלה, עמותת פרס בראשית והסוכנות היהודית. פורטמן היא הזוכה החמישית בפרס, שחולק כבר לראש עיריית ניו יורק לשעבר מייקל בלומברג, השחקן מייקל דאגלס, הכנר יצחק פרלמן והפסל אנוש קאפור.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x