שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

חתנו של נוחי דנקנר חוזר לבנק הפועלים

לכלכליסט נודע כי טלור ארדן ימונה למנהל זרוע הבנקאות להשקעות של הפועלים שוקי הון

גולן חזני 07:3325.09.17

טלור ארדן מונה למנהל הפעילות של הבנקאות להשקעות בפועלים שוקי הון, זרוע הבנקאות להשקעות של בנק הפועלים.  

זה התפקיד השני בחשיבותו בפועלים שוקי הון אחרי המנכ"ל, עומר קרייזל. ארדן נשוי לרונה, בתו של נוחי דנקנר, בעל השליטה באי.די.בי לשעבר. ארדן הגיע לחלק מהדיונים בבית המשפט המחוזי במשפטו של דנקנר שהורשע ונידון לשנתיים מאסר בשל הרצת מניות, וממתין בימים אלה לדיון בערעור בעליון לגבי העונש. ארדן הוא גם בן דודו של השר לביטחון פנים גלעד ארדן.

 

עד לפני שלוש שנים עבד ארדן במחלקת הבנקאות להשקעות בפועלים שוקי הון, אולם אז עבר למחלקת המיזוגים והרכישות של ענקית התרופות טבע. מחלקת פיתוח העסקים הגלובלית של טבע לא צפויה להוביל מיזוגים ורכישות משמעותיים בשנים הקרובות, בצל החוב כבד של 35.1 מיליארד דולר נכון לסוף יוני. החוב נצבר בעיקר ברכישה הכושלת של אקטביס ב־38.3 מיליארד דולר באוגוסט 2016. ארדן עזב לאחרונה את טבע כדי לחזור להפועלים.

 

פועלים שוקי הון נחשבת לפסיבית ולפחות משמעותית מבין זרועות ההשקעה של שלושת הבנקים הגדולים. לאומי פרטנרס שבניהול ירון בלוך ודיסקונט קפיטל שבניהול הילה חימי תורמות ללאומי ולדיסקונט יותר רווחים. דיסקונט קפיטל תרמה 94 מיליון שקל לרווחי דיסקונט במחצית הראשונה של השנה, ולאומי פרטנרס תרמה 81 מיליון שקל לרווחי לאומי. זאת לעומת כ־20 מיליון שקל בלבד שתרמה פועלים שוקי הון להפועלים.

 

בשלוש השנים האחרונות רכשה פועלים שוקי הון נתחים בחברות כמו הולמס פלייס ורב בריח; השקיעה בקרנות של פימי ושל אייפקס; הקימה את קרן ריט מניבים עם שרון שוופי, לשעבר מנכ"לית גב־ים; והשקיעה בנדל"ן בארה"ב. הבנק הגדיל את תקציב ההשקעות של פועלים שוקי הון, אך ההשקעות הללו יתרמו לרווחים רק בעתיד.

 

עומר קרייזל מנכ"ל פועלים שוקי הון עומר קרייזל מנכ"ל פועלים שוקי הון צילום: עמית שעל

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x