$
פרסום ושיווק

אלדד קובלנץ עוזב את תפקיד מנכ"ל החינוכית, אורנה שמחון תחליפו

שמחון תיכנס לתפקיד באופן מיידי - ותכהן בו במקביל לתפקידה כמנהלת מחוז הצפון שבמשרד החינוך עד למינויו של גורם קבוע

אביב גוטר 20:0910.09.17
משרד החינוך הודיע היום (א') כי ד"ר אורנה שמחון תמונה למנהלת הטלוויזיה החינוכית במקומו של אלדד קובלנץ. שמחון תיכנס לתפקיד החל ממחר ותכהן בו במקביל לתפקידה כמנהלת מחוז הצפון שבמשרד החינוך עד למינויו של גורם קבוע.

 

בשנתיים האחרונות קובלנץ שימש כמנכ"ל הטלוויזיה החינוכית במקביל למינויו כמנכ"ל תאגיד השידור הציבורי, כך שמינויה של שמחון מסיים את סאגת התפקידים הכפולים.

 

 קובלנץ החל את תפקידו ב-2011 והוביל את הטלוויזיה החינוכית לעולם הדיגיטלי, בהם עמוד פייסבוק מהמדוברים בארץ. כעת הוא יתמקד בתפקידו בתאגיד השידור שהושק במאי לאחר תיקוני חקיקה ושינויים העומדים בימים אלו בדיונים בבג"ץ. בדומה לקובלנץ, בעל תפקיד כפול נוסף - היועץ המשפטי אביגדור דנן, החליט לעזוב את תפקידו בתאגיד ולהישאר בחינוכית, לאחר שבאוצר הוחלט לשנות את תנאי שכרו.

 

בהתאם לחוק השידור הציבורי הטלוויזיה החינוכית צפויה להיסגר כ-15 חודשים לאחר מועד העלייה לשידור של התאגיד, כלומר באוגוסט 2018. מינויה של שמחון כמנהלת לתקופה זמנית מותיר למעשה את תפקיד המנכ"ל הקבוע לחודשים ספורים בלבד אלא אם יוחלט לקדם תיקון חקיקה שיאריך את פעילותה של הטלוויזיה החינוכית.

 

אלדד קובלנץ אלדד קובלנץ צילום: איה אפריים
שמחון מנהלת את מחוז צפון מאז 2007, ולפני כן שימשה בתפקידי ניהול שונים בהם מנהלת אזור צפון, חיפה וקריות מטעם רשת אורט ישראל, ומנהלת בתי ספר בכרמיאל. לשמחון תואר שלישי בתחום חינוך - מדעי הפדגוגיה מטעם אוניברסיטת אטוש לורנד הונגריה, תואר שני במינהל ציבורי במערכות חינוך מאוניברסיטת קלק בארה"ב ותואר ראשון במדע המדינה, חינוך-ייעוץ מטעם אוניברסיטת חיפה. בנוסף עמדה בראש ועדות ציבוריות ושימשה חברה בוועדות משרדיות ובין-משרדיות שונות. בשלוש השנים האחרונות כיהנה בתפקיד יו"ר ועדת החינוך של הוועד הישראל לאונסק"ו וב-2014 עמדה בראש הוועדה לפיתוח ההון האנושי בשירות המדינה, מטעם נציב שירות המדינה.

 

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, אמר: "לשמחון ניסיון עשיר ורחב בתחום של הניהול הציבורי. הודות לכישורי הניהול שלה היא זכתה בשורה של פרסי הצטיינות מטעם המדינה ומטעם גופים חיצוניים. אני בטוח שלאור כישוריה, שמחון תוביל את הטלוויזיה החינוכית באופן מקצועי, בטוח וראוי. אני מאחל לה הצלחה בתפקיד".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x