שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

אובר בחרה מנכ"ל: הציעה את התפקיד למנהל אקספדיה דארה קוסרשאהי

האתרים האמריקאים מדווחים על הבחירה בקוסרשאהי אולם לידיעה לא ניתן אישור רשמי. קוסרשאהי הוביל את סוכנות הנסיעות המקוונת כמנכ"ל ב-12 השנים האחרונות

מיקי גרינפלד 07:1128.08.17

האם יש מנכ"ל לאובר? דירקטוריון חברת שיתופי הנסיעות אובר החליט אמש להציע את תפקיד המנכ"ל לדארה קוסרשאהי  (Dara Khosrowshahi), מנכ"ל סוכנות הנסיעות המקוונות אקספדיה. כך מדווחים בארה"ב, בהסתמך על מקורות מקורבים. אובר עצמה עדיין לא יצאה בהודעה רשמית על הבחירה. 

קוסרשאהי (48), אמריקאי ממוצא איראני, בעל תואר ראשון בהנדסת אלקטרוניקה (אונ' בראון, רוד איילנד) הוביל את אקספדיה כמנכ"ל מאז 2005. מניית החברה הנסחרת בנאסד"ק טיפסה מתחילת השנה ב-32%, וב-10 השנים האחרונות ב-432%.

 

ההחלטה התקבלה לאחר חיפוש מתמשך, שהחל בעקבות התפטרותו של מנכ"ל ומיייסד החברה טרוויס קלניק ביוני האחרון. קלניק הודיעה על פרישה מהחברה לאחר לחץ מצד משקיעים בכירים, בעקבות שורה של גילויים על תרבות קלוקלת בהנהגת החברה, ובכלל זה אירועים חוזרים של הטרדות מיניות.

 

אם אכן ייכנס לתפקיד, קוסרשאהי יידרש להתמודד בראש ובראשונה עם התדמית הבעייתית של החברה, ועם הקשר הבעייתי של ההנהלה עם בעלי המניות. מעבר לכך יידרש המנכ"ל החדש למלא שורה של משרות בכירות, ובכלל זה סמנכ"ל כספים, סמנכ"ל תפעול ומזכיר חברה - לאחר שהבכירים שהחזיקו במשרות אלה פרשו מאובר על רקע התרבות הניהולית שלה.

 

המשימה העיקרית, בטווח הפחות מיידי, תהיה להעביר את אובר לרווח: בשבוע שעבר דיווחה אובר על הפסד של 645 מיליון דולר ברבעון השני (לצד עלייה של 119% בהכנסות ל-1.75 מיליארד דולר). אובר היא חברה פרטית ולכן לא מחייבת לפרסם דו"חות כספיים. עם זאת, המשבר התדמיתי איתו מתמודדת החברה אילץ אותה להציג מידע על ביצועיה הכספיים, בניסיון להפיג חששות בקרב משקיעים ולהוכיח שחרף קמפיין ציבורי נרחב נגדה והיעדר מנכ"ל - הפעילות העסקית שלה עדיין מתנהלת כשורה.

 

הבחירה בקוסרשאהי מגיעה לאחר שכמה מועמדים ששמם הוזכר סירבו לקבל את התפקיד. רק אתמול הודיע מנכ"ל ג'נרל אלקטריק לשעבר ג'ף אימלט בציוץ בטוויטר כי הוא אינו מתכוון לקבל על עצמו את התפקיד. גם מנכ"לית Hewlett Packard Enterprise מג וויטמן סירבה לקבל על עצמה את התפקיד.

 

דארה קוסרשאהי דארה קוסרשאהי צילום: בלומברג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x