שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

רשמית: בוטלה העסקה למכירת חלל תקשורת לתאגיד הסיני שניוויי

הצדדים חתמו על ביטול המיזוג תוך ויתור הדדי על מלוא הטענות; במקביל דיווחה חלל תקשורת כי מספר גורמים הביעו עניין ברכישה אפשרית שלה

רשמי: חברת חלל תקשורת בשליטתו של איש העסקים שאול אלוביץ' הודיעה היום (ה') כי עסקת המכירה לשינוויי הסינית (Xinwei) מבוטלת. בדיווח של החברה לבורסה נכתב כי הצדדים חתמו על ביטול המיזוג תוך ויתור הדדי על מלוא הטענות.

 

עוד נכתב בדיווח של חברת התקשורת הלוויינית כי נכון למועד זה קיימים מספר גורמים עסקיים אשר הביעו התעניינות בקשר לעסקת מיזוג או רכישה של החברה. "החברה בוחנת את המשך מהלכיה בעניין זה", נכתב. 

 

הדיווח הנוכחי מגיע לאחר שבינואר השנה הודיעה חלל כי למעשה המגעים בין הצדדים הוקפאו. "המגעים לא נותקו לחלוטין, אך הצדדים נותרו חלוקים ביניהם במספר סוגיות עיקריות", כתבה אז חלל בדיווח לבורסה.

 

בעל השליטה בחלל שאול אלוביץ' הציב את החברה על המדף לפני כשנתיים ודרש תמורתה בשעתו 2 מיליארד שקל. אובדן הלוויין עמוס 5 בחלל ולאחר מכן התפוצצות עמוס 6 במהלך השיגור בפלורידה אילצו את אלוביץ להסתפק בכ-35% בלבד מהסכום שבו ביקש מלכתחילה תכנן למכור את החברה.

 

העסקה עם הסינים נחתמה באוגוסט אשתקד, אז נקבע המחיר העקרוני על 385 מיליון דולר, אך העסקה היתה כפופה להשלמה מוצלחת של שיגור עמוס 6. השיגור נכשל כאמור ואלוביץ' נאלץ להוריד גם הפעם את המחיר.

 

שאול אלוביץ שאול אלוביץ צילום: יובל חן

 

הפסד ברבעון השני

את הרבעון השני של שנת 2017 סיימה חלל בהפסד של 6 מיליון דולר לעומת רווח של 4.6 מיליון דולר ברבעון המקביל. הכנסות חלל ברבעון השני עלו ב-4.4% בהשוואה לתקופה המקבילה, והסתכמו ב־17.9 מיליון דולר. העלייה הושגה בזכותן של פעילות הלוויין עמוס 4, של התקשרות בין החברה לממשלת ישראל ושל הרחבת שירות לאחד מלקוחותיה. אולם, זו קוזזה ברובה בשל ירידה בהכנסות מפעילות עמוס 2 ועמוס 3, והעלייה לא באה לידי ביטוי בשורת הרווח.

 

הלווין עמוס 7 הושכר לחלל מחברת אסיהסאט כדי להחליף את זה שהתפוצץ. הוצאות שכירתו גררו ירידה של 42.7% ברווח הגולמי. זה עמד על 3.4 מיליון דולר לעומת כ־6 מיליון דולר ברבעון המקביל. חלל הפרישה 2 מיליון דולר בשל תביעה של 30 מיליון דולר של לקוח שטוען כי נפגע מהשיגור הכושל של עמוס 6. בחלל סבורים כי לא ייאלצו לפצותו.

בואו לדבר על השוק בפורום ספונסר >> 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x