$
פרסום ושיווק

המדינה ביקשה דחייה במתן תשובתה לסיבת פיצול התאגיד

פרקליטות המדינה ביקשה לדחות את תשובתה בעניין תיקון 8 לחוק השידור הציבורי לפיו יש לפצל את מחלקת החדשות לתאגיד נפרד; הדיון החדש נקבע ב-7 באוגוסט בהרכב מורחב של 5 שופטים

אביב גוטר 09:4218.06.17
פרקליטות המדינה מבקשת לדחות את תשובתה לבג"ץ בעניין תיקון מספר 8 לחוק השידור הציבורי (התיקון לפיו יש לפצל את חטיבת החדשות מתאגיד השידור הישראלי ולהקים עבורו תאגיד חדשות ייעודי). המדינה הייתה צריכה להשיב עד יום חמישי שעבר, אולם בבקשה נכתב כי המדינה צריכה פרק זמן נוסף. על פי הבקשה, הפרקליטות ביקשה להשיב עד ה-11 ביולי. הדיון הבא ייערך ב-7 באוגוסט בהרכב מורחב של 5 שופטים בו יושמעו הטיעונים מצד שני הצדדים מדוע ישנו צורך בתיקון 8.

 

 

כזכור, בסוף חודש מרץ הגיעו רה"מ בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון להסדר פשרה בו נקבע כי חטיבת החדשות שהוקמה בתאגיד השידור הישראלי תפוצל ממנה ותקום כתאגיד חדשות ואקטואליה. מאחר שההסדר דרש תיקוני חקיקה הוחלט לדחות את מועד העלייה לשידור של התאגיד בשבועיים מה-30 לאפריל ל-15 במאי.

 

מימין: נתניהו וכחלון מימין: נתניהו וכחלון צילום: עמית שעל

 

 

החלטות אלו הובילו את תאגיד השידור הישראלי וחברי כנסת מהאופוזיציה לעתור לבג"ץ על מנת למנוע את תיקונים אלו. במהלך התקופה שבין ההגעה ההסדר ליום העלייה לשידור התנהלו הליכי חקיקה מזורזים על מנת ליישם את ההחלטות, אולם ערב עליית תאגיד השידור הישראלי פסק בג"ץ צו על תנאי לתיקון מס' 8 והמליץ למדינה להקים תאגיד בנחת בלי חיפזון, כך שבזמן הזה יוכלו למנות ועדת איתור להקמת מועצה חדשה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x