$
פרסום ושיווק

בלעדי לכלכליסט

הצינון נגמר, ומייסד מקס ברנר חוזר לקפה

השוקולטייר עודד ברנר, שמכר את הרשת לשטראוס והיה מנוע מלעסוק בתחום 5 שנים, חבר לאילנ'ס להקמת רשת בתי קפה בחו"ל. סניף ראשון נפתח בקנדה

אורנה יפת 07:5510.05.17

לאחר שהיה במשך חמש שנים בתקופת צינון, השף־קונדיטור עודד ברנר חוזר לעסקי בתי הקפה. ל"כלכליסט" נודע כי רשת בתי הקפה אילנ'ס הופכת לרשת בינלאומית ופותחת סניפים בצפון אמריקה בשותפות עם עודד ברנר. הסניפים יהיו בזכיינות ויופעלו תחת המיתוג החדש של הרשת "Ilan's the Alternative café".

 

סניף ראשון נפתח כפיילוט בשבועות האחרונים בקנדה, וברשת מנהלים משא ומתן לפתיחת סניפים נוספים בניו יורק ובקנדה. אילנ'ס נמצאת בבעלות אהוד קרלינסקי שרכש אותה בינואר 2016 מידי יעקב לוזון בתמורה ל־15 מיליון שקל. לרשת יש 11 סניפים בישראל שחלקם בבעלות קרלינסקי וחלקם בידי זכיינים. כבר בעת הרכישה המטרה של קרלינסקי הייתה לצאת עם אילנ'ס לחו"ל ולכן שונה שם הרשת מאילנ'ס ל"Ilan's the Alternative café".

 

הרשת בצפון אמריקה תמותג בדומה לרשת בישראל שעוברת בימים אלה מיתוג מחדש, בין היתר כדי להתאים אותה לפעילות בינלאומית. הסניפים בחו"ל ייפתחו על שטחים של בין 60 ל־80 מ"ר ויוקמו בערים ראשיות, וכמו בישראל, הרשת תהיה כשרה גם בחו"ל. לדברי מקורבים לרשת, האסטרטגיה היא לפתוח סניפים בכל עיר מרכזית ולא להתמקד במדינה אחת.

 

סניף אילנ'ס עם המיתוג החדש ברמת גן. העיצוב יותאם לחו"ל סניף אילנ'ס עם המיתוג החדש ברמת גן. העיצוב יותאם לחו"ל צילום: אוראל כהן

 

על פי ההערכות בשוק, עלות הקמת סניף בארה"ב עומדת על כ־700 אלף דולר. ברנר ישמש כיועץ ושותף ברשת, אך כאמור, היא תפעל כרשת מזכה ולא בבעלות. הקשר בין אילנ'ס לבין עודד ברנר, שוקולטייר ידוע שייסד את רשת מקס ברנר, החל במפגש בניו יורק שבו החליטו באילנ'ס לקחת את ברנר כיועץ לתהליך של הכנסת משקאות ייחודיים ומאפים חדשים לתפריט החדש של הרשת.

 

ברנר חי בניו יורק. השותפות בינו לבין חברת שטראוס, שלה מכר את רשת מקס ברנר, התפרקה ובין הצדדים התנהל הליך משפטי, שמנע מברנר למכור פרלינים תחת שמו שהפך למותג בתחום השוקולד. בתחילת 2011 פתח עודד ברנר את בית הקפה ליטל בראון בניו יורק, בזמן שעבד עבור שטראוס במקס ברנר בניו יורק. פחות משנה לאחר הפתיחה, ב־2012, תבעה שטראוס את ברנר בטענה להפרת סעיפי אי־תחרות בחוזה מולה, ודרשה מבית המשפט בניו יורק להורות על הפסקת פעילות ליטל בראון. בפשרה שהושגה בין הצדדים הוטלו על ברנר איסורים שמנעו ממנו להשתמש בשמו או בכינוי המזוהה עמו "האיש הקירח" ונאסר עליו למכור פרלינים ומנות שוקולד שמזוהות עם מקס ברנר. המגבלות הוטלו על ברנר למשך חמש שנים, ובמרץ 2017 הסתיימה תקופת המגבלות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x