$
בורסת ת"א

המשקיעים הסתערו על האג"ח של אופל בלאנס - בעיקר בגלל האופציות

חברת האשראי החוץ בנקאי גייסה 72.5 מיליון שקל בריבית אפקטיבית של 1.1% בלבד. כל יחידה במכרז העניקה 200 אופציות במחיר מימוש של 3.7 שקלים

רעות שפיגלמן 20:1712.04.17

חברת האשראי החוץ-בנקאי אופל בלאנס, שבשליטת משפחת מזרחי ובניהולו של דני מזרחי, השלימה ערב החג (א') את השלב הציבורי בגיוס האג"ח שלה. החברה דיווחה היום (ד') על תוצאות הגיוס.

 

אופל גייסה סה"כ 72.5 מיליון שקל בסדרת אג"ח ג', כאשר 70% מהסכום שגויס מקורו במוסדיים ובמשקיעים מסווגים שונים והיתרה מהציבור. האג"ח בעלת מח"מ של 2.5 שנים, משלמת קופון ריבית שקלית של 2.5% והמחיר ליחידה במכרז שיקף ריבית אפקטיבית של 1.1%.

מה דעתך על מניית אופל בלאנס:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

מדובר בריבית נמוכה יחסית כאשר משקיעים שהשתתפו במכרז רואים לנגד עיניהם לא רק את האג"ח עצמו אלא גם (ואולי בעיקר) את האופציות שהונפקו להם.

 

כל יחידה במכרז גם כללה 200 כתבי אופציה. את כתבי האופציה ניתן יהיה לממש במחיר מימוש של 3.7 שקלים (מחיר המניה כיום 3.28 שקלים). האופציות שהונפקו משקפות שווי חברה של 289 מיליון שקל, כאשר שווי השוק הנוכחי של החברה הוא 253 מיליון שקל. מניית אופל הוסיפה לערכה ב-12 החודשים האחרונים מעל 120%, ומחילת השנה כ-35%.

 

ההנפקה בוצעה בהובלת ווליו-בייס, בשיתוף עם דיסקונט חיתום.

דני מזרחי דני מזרחי צילום: צפריר אביוב

 

מוקדם יותר החודש המתחרה פנינסולה ביצעה את הנפקת האג"ח הראשונה שלה. פנינסולה שגם זכתה לביקושי יתר גייסה 224 מיליון שקל לאג"ח א'. האג"ח משלמת קופון ריבית שקלית של 1.4% והמחיר שנקבע במכרז משקף ריבית אפקטיבית של 1.54%.

 

לאג"ח מח"מ של 1.86 שנים והיא תיפרע ב-8 תשלומים מדי רבעון, החל מאפריל 2018. היא מדורגת דירוג A עם אופק יציב על ידי מעלות.. מדובר בדירוג גבוה מזה של אופל - כאשר מידרוג קבעה עבור האג"ח של אופל דירוג של Baa1 המקביל לדירוג BBB+ של מעלות.

 

גל הגיוסים בחברות ניכיון הצ'קים הציבוריות החל לצבור תאוצה משנה שעברה, כאשר חברת נאוי הנפיקה לראשונה אג"ח לציבור בשנה שעברה. בנאוי, שלה נתח שוק הגדול ביותר מבין החברות הציבוריות בענף, הנפיקו בשנה שעברה שתי סדרות של אג"ח (סדרה ב' וסדרה ג').

 

בסה"כ מתחילת 2017, כולל ההרחבה של אג"ח ג' שביצעו האחים נאוי, גייסו שלוש החברות מהציבור כ-420 מיליון שקל.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x