שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מילון כלכליסט
שי אהרונוב
שי אהרונוב 
 

עבודה מהבית? כל אחד יכול

"תור הזהב" של הנדל"ן האינטרנטי- מה זה אומר?

הכתבה בחסות "Shir media" 04.04.17

מיליוני אנשים ברחבי העולם ואלפי ישראלים כבר גילו את האופציה להגשים את חלום העצמאות הכלכלית באמצעות יצירת הכנסה נוספת, או מרכזית, מהבית דרך רשת האינטרנט ההופכת לזירת מסחר משמעותית וגלובאלית. הקמת חנויות באתרים כגון איביי או אמזון, מסחר בבורסות עולמיות כמו הנאסד"ק האמריקאי או הניקיי היפני, פעילות Dropshipping של מוצרים או קידומם באמצעות טכניקת שיווק שותפים (Affiliate Marketing). אחד מאותם ישראלים שמצא את הדרך להתפרנס ולהרוויח מהאינטרנט הוא שי אהרונוב.משכיר מדוכא לעצמאי מאושר- לחשב מסלול מחדש

 

איש הייטק באמצע שנות ה-40 לחייו, מהנדס אלקטרוניקה בכיר שעבד שנים ארוכות בחברה מכובדת שסיפקה לו שכר נאה, תנאים מצוינים ואפשרות לחיי רווחה נוחים ונעימים לו ולמשפחתו החליט, במהלך של מספר חודשים ספורים, לעזוב הכל ולהתחיל בדרך ההרפתקנית, והמאתגרת, של שיווק שותפים. מה יכול להוביל אדם כזה לחשב מסלול מחדש?

 

דווקא פציעה חמורה שהשביתה אותו לכמה חודשים טובים וגרמה לו להיות בבית, מנוטרל, גרמה לשי להבין שלא לעולם חוסן ושיכול מאוד להיות שחסרונו בעבודה יביא לידי כך שיחליף אותו מישהו אחר, צעיר ורעב שיעשה את אותה העבודה בעלות הרבה פחות גבוהה עבור המעסיק. המחשבה הזו, והפחד מאובדן ההכנסה והירידה ברמת ובאיכות החיים, גרמה לו לחפש אפיק הכנסה פסיבי ונוסף שישמש כסוג של "כסף לבן ליום שחור" כהגדרתו.

 

בעזרת הרבה התמדה, שקדנות, ניסוי וטעייה וקבלת הדרכה מכאלו שכבר עשו את זה לפניו, יצר לעצמו שי "אימפריית נדל"ן" קטנה ברשת וההכנסה הפסיבית והמשנית הפכה להכנסה עיקרית שרק הלכה וגדלה מחודש לחודש והמעבר ממצב של שכיר מתוסכל ומפוחד למצב של עצמאי נינוח וגאה היה החותמת הסופית לכך שאפשר להרוויח היטב מעבודה מהבית, כל עוד יודעים כיצד לעשות זאת נכון ובצורה נבונה ואחראית.

 

   שי אהרונוב במפגש ייחודי עם מנטור העל אדם טל. קרדיט: שי אהרונוב- אלבום פרטי
שי אהרונוב במפגש ייחודי עם מנטור העל אדם טל. קרדיט: שי אהרונוב- אלבום פרטי

 

 

עסק אינטרנטי עצמאי? מומלץ בחום!

 

איך בוחרים את המסלול הנכון? לדברי שי, צריך לבחון את היכולת להשיג תוצאות משמעותיות תוך כדי השקעה לא גדולה של הון ושל זמן וברמת סיכון כמעט אפסית ולהכיר את האופי של עצמך בכדי לבחור את הנתיב הנכון והמתאים. תהליך כזה של למידה הביא אותו, למשל, לבחור בדרך של שיווק שותפים כדרך מרכזית עבורו, ויכול להיות שמישהו אחר ימצא תחום אחר שיותר מתאים לו באופן אישי. כיום, שי הוא מנטור בתחום העבודה מהבית דרך האינטרנט, והוא מקדיש זמן רב ללימוד והכוונת אחרים שרוצים למצוא את הכיוון המתאים להם.

 

החברים שיצרו את העמלה הגבוהה ביותר בהשקה אחת    קרדיט: שי אהרונוב- אלבום פרטי
החברים שיצרו את העמלה הגבוהה ביותר בהשקה אחת קרדיט: שי אהרונוב- אלבום פרטי

 

כל אחד, בכל זמן ומכל מקום

 

לא רק אנשי הייטק אקדמאים ומבוססים כלכלית יכולים להתחיל ולהרוויח מעסקים ברשת וישנן דוגמאות רבות של נערים ונערות צעירים שהמירו את העבודה ברשתות מזון ובחנויות בגדים בעבודה של שעתיים או שלוש מול המחשב או הסלולארי, של אמהות בחופשת לידה שביקשו לנצל את שהותן בבית על מנת להמשיך ולהרוויח כסף, של מובטלים שהחליטו שלא להמשיך ולהיות עול על החברה ועל משפחתם ומצאו את האפיק שלהם דרך פתיחת עסק באינטרנט ושל פנסיונרים וגמלאים שלא הספיקו להם הפנסיה וקצבאות הזקנה המגוחכות והצליחו להעלות את איכות חייהם בצורה משמעותית.

 

הדוגמא של שי אהרונוב והעוצמה ההולכת ומתגברת של הנוכחות הרשתית בחיינו מדגישים שהגיע הזמן לפרוש כנפיים ולצאת מעבדות כלכלית ורגשית לחירות פיננסית אמיתית, גם כהכנסה פסיבית וגם, בתקווה, כהכנסה עיקרית ומרכזית שתאפשר לנו חיי משפחה טובים יותר, חיי פנאי ראויים יותר והרבה יותר שלווה ורוגע.

 

להבנה טובה יותר של אסטרטגיית בניית הנכסים האינטרנטיים, היכנסו עכשיו לקישור הזה.

 

 
זהו ערוץ פרסומי והידיעות הינן באחריות המפרסמים בלבד. לכלכליסט אין אחריות על תוכן הידיעות המפורסמות