$
תעשייה ופיננסים

ג'ורג' לוקאס יקים את "מוזיאון המיליארד דולר" בלוס אנג'לס

יוצר "מלחמת הכוכבים" יציג את האוסף הפרטי שלו, הכולל מעל 10,000 יצירות אמנות, וכן מזכרות הקשורות לסדרת הסרטים, בהן המסיכה המקורית של דארת' ויידר

שירות כלכליסט 19:0711.01.17
יוצר סאגת "מלחמת הכוכבים" ג'ורג' לוקאס ואשתו מלודי הובסון החליטו כי יקימו מוזיאון ל"אמנות נרטיבית" בלוס אנג'לס. ההחלטה על מיקום הפרויקט, שעלותו עומדת על 1.5 מיליארד דולר, התקבלה לאחר תהליך ארוך במסגרתו התלבטו בין מספר ערים פוטנציאליות.

 

על פי הודעה משותפת שפרסמו אתמול (ג') דירקטוריון המוזיאון וראש עיריית לוס אנג'לס, אריק גרסטי, המוזיאון יוקם באזור פארק אקפוזישיון. הוא יציג את האוסף הפרטי של לוקאס, הכולל מעל 10,000 יצירות אמנות, ביניהן יצירות של נורמן רוקוול, וכן מזכרות הקשורות למלחמת הכוכבים, כמו המסיכה המקורית של דארת' ויידר.

 

פארק אקספוזישיון נחשב כבר עכשיו לאחד ממרכזי התרבות העיקריים של העיר, ושוכנים בו המוזיאון לטבע, מרכז המדע של קליפורניה והמוזיאון של קליפורניה לאמנות אפריקאית – אמריקאית.

 

"לוס אנג'לס זוכה בתכשיט", אמר גרסטי בהצהרה. לדבריו, התוספת של המוזיאון של לוקאס תספק "הזדמנויות חסרות תקדים ליפול בקסמי סיפורים שנכתבו על קנבס ועל צלולואיד".

הבמאי ג'ורג' לוקאס הבמאי ג'ורג' לוקאס צילום: בלומברג

 

לוקאס (72), שעיקר תהילתו והונו נזקפים לזכות ההצלחה של סדרת סרטי מלחמת הכוכבים, מכר את חברת ההפקה שלו 'לוקאס פילם' לדיסני ב-2012 תמורת 4.05 מיליארד דולר. כבר אז הכריז על תוכניתו להקים מוזיאון שיציג את אוסף האמנות שלו, ואף הציע לממן את הבנייה. העלות המלאה, כולל שווי יצירות האמנות, נאמדת ב-1.5 מיליארד דולר. המוזיאון יתפרס על פני שטח של 25,500 מ"ר. 

הדמיית המוזיאון הדמיית המוזיאון

 

לוקאס חיפש ברחבי ארה"ב מיקום למוזיאון, וערים כמו סן פרנסיסקו ושיקגו נחשבו למועמדות בולטות. "בעוד שכל מיקום הציע יתרונות ייחודיים וטובים, האזור המוצע בדרום לוס אנג'לס מבטיח שלמוזיאון תהיה ההשפעה הגדולה ביותר על הקהילה הרחבה, וימלא את היעד לעורר השראה, לערב ולחנך קהל רחב ומגוון", נמסר מדירקטוריון המוזיאון על הבחירה הסופית.

 

הערים קיוו ליהנות מהתיירים שיביא המוזיאון לעיר, וכן מאלפי מקומות העבודה שבניית המוזיאון אמורה לייצר. "זה מרגיש כמו מתנה נפלאה שנפלה בחלקנו. תמיד חשבתי שלוס אנג'לס היא המקום הטבעי להצגת החזון של לוקאס ואשתו, להפוך את האמנות היצירתיות לנגישות ולעורר השראה בדור הבא", סיכם גרסטי. לטענתו, המוזיאון יצור עשרות אלפי משרות בבנייה, ומעל אלף משרות קבועות לאחר פתיחתו. "אנשים מרחבי העולם יבואו לבקר", הוסיף. 

 

הדמיית המוזיאון הדמיית המוזיאון

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x