$
חברה וסביבה

איש השנה של המגזין טיים: דונלד טראמפ

זו השנה ה-90 שהמגזין בוחר איש שנה. לדברי העורכים, טראמפ הצליח לעורר רמות חדשות של כעס ופחד בקרב תושבי המדינה. לטענתם, הוא הצליח לזהות את הנושא המרכזי שמניע את ציבור הבוחרים האמריקאי ולשכנע את רובם שהוא האדם המתאים לפתור את הבעיות

שירות כלכליסט 14:5407.12.16

דונלד טראמפ נבחר לאיש השנה של המגזין טיים. זו השנה ה-90 שהמגזין בוחר איש שנה, שלהגדרתו הוא אותו אדם "שהייתה לו את ההשפעה הרבה ביותר, לטוב או לרע, על האירועים של השנה החולפת".

 

אייל הנדל"ן המיליארדר, שהפתיע בחודש שעבר את העולם וייתכן שאפילו את עצמו כשגבר על הילרי קלינטון ונבחר לנשיא ארה"ב מעטר את שער הגיליון של המגזין. טיים מודה כי לא משנה אם יש לנו דעה חיובית און שלילית עליו, אי אפשר להכחיש שהוא הצליח לחולל מהפיכה בארה"ב. ב-17 חודשי הקמפיין שלו הצליח טראמפ, לדברי העורכים, לעורר רמות חדשות של כעס ופחד בקרב תושבי המדינה. "הוא חשף הזדמנות שאחרים לא האמינו שקיימת. כיבוש השלטון בארה"ב הוא העסקה הגדולה ביותר שאיש מכירות במאה ה-21 יכול לייחל לה". הטענה היא כי טראמפ הצליח לזהות את הנושא המרכזי שמניע את ציבור הבוחרים האמריקאי, ואז שכנע את מרבית הבוחרים במדינות החשובות שהוא האדם המתאים ביותר לפתור את הבעיות. "להחזיר את אמריקה לגדולתה", הייתה סיסמת הבחירות שפגעה בול במטרה מבחינתו.

טראמפ במגזין טיים טראמפ במגזין טיים

 

טראמפ, שעורר מחלוקות לאורך מערכת הבחירות, בייחוד בגישתו כלפי נשים וההאשמות על הטרדות מיניות מצידו, לא נרגע גם כעת שנבחר לתפקיד הנחשק. רק השבוע הצליח ליצור תקרית דיפלומטית עם סין, לאחר ששוחח בטלפון עם נשיאת טייוואן וצייץ בטוויטר האשמות על כך שהכלכלה השנייה בגודלה בעולם "מתמרנת את המטבע". באופן כללי, לא נראה שהתפקיד החדש מרחיק את טראמפ מהרשת החברתית האהובה עליו. אתמול (ג') ציוץ שלו נגד העלות של מטוס שאמור לשמש אותו כנשיא ארה"ב, האייר פורס וואן החדש שבונה בואינג, גרם לירידה במניות החברה.

 

קלינטון, שהייתה אחת המועמדות הסופיות לתואר, הפסידה פעם נוספת לטראמפ ונאלצה להסתפק גם הפעם במקום שני. מועמדים בולטים נוספים היו נשיא טורקיה רג'פ ארדואן, הזמרת ביונסה והאקרים. במגזין ציינו כי 2016 תיזכר לרעה במובן זה, שכן כמעט ולא עבר שבוע מבלי שיהיו דיווחים על פריצה דיגיטלית מכל סוג.

 

טראמפ מסר בתגובה ל"טודיי שואו" של NBC שחשפה את הבחירה כי זהו "כבוד גדול מאד מאד".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x