$
בשולי החדשות

איור מקורי של גיבור הקומיקס טינטין נמכר ב-1.55 מיליון יורו

בבית המכירות העריכו שהאיור של המאייר הבלגי ארג'ה מהספר "החוקרים על הירח" יימכר בעד 900 אלף יורו והופתעו מתוצאות המכירה הפומבית: "זה מחיר יוצא מהכלל ליצירה יוצאת מהכלל"

שירות כלכליסט 20:1620.11.16
איור מקורי מהספר המצויר החוקרים על הירח בסדרת הרפתקאותיו של טינטין נמכר במחיר שיא של 1.55 מיליון יורו במכירה פומבית נשערכה בסוף השבוע בפריז.

הציור בגודל 50 ס"מ על 35 ס"מ בדיו סיני של המאייר הבלגי ארג'ה, מציג את הגיבור, הכלב שלו שלגי (Snowy) ורב החובל קפטן האדוק, הולכים על הירח ומביטים על כדור הארץ. בבית המכירות ארטקוריאל שארגן את המכירה, העריכו כי הוא יימכר בסכום שנע בין 700-900 אלף יורו.

 

"זה פנטסטי. זה מחיר יוצא מהכלל ליצירה יוצאת מהכלל", אמר מומחה הקומיקס של החברה, אריק לאורי. הוא תיאר את הספר חוקרים על הירח כ"רגע מרכזי בהיסטוריית אמנות ספרי הקומיקס...הוא הפך אגדי לחובבי ואספני רצועות קומיקס".

 

לדבריו של לאורי, הספר שפורסם ב-1954 הוא אחת היצירות החשובות של ארג'ה. הציור משך את המחיר הגבוה ביותר לקריקטורה בודדת. בשיא הקודם החזיק איור מ-1932 של כריכת הספר טינטין באמריקה, שנמכר ב-2012 עבור 1.3 מיליון יורו.

 

האיור שנמכר ב-1.55 יורו. מחיר יוצא מהכלל ליצירה יוצאת מהכלל האיור שנמכר ב-1.55 יורו. מחיר יוצא מהכלל ליצירה יוצאת מהכלל צילום: Hergé/Moulinsart

 

האיורים המקוריים של טינטין נמכרים בשנים האחרונות במיליוני דולרים במכירות פומביות. כך למשל בפברואר 2015 העטיפה המקורית של הספר הכוכב המסתורי נמכר ב-2.5 מיליון יורו. בדומה, עמוד כפול מהספר שרביטו של המלך אוטוקר נמכר בשנה שעברה ב-1.5 מיליון יורו.

 

במכירה, שנערכה ביום שבת, נמכרו גם 20 שרטוטים של ארג'ה, שנוצרו עבור סדרה של ברכות שנה טובה. האיורים כוללים את טינטין ושלגי גולשים בסקי ואת התאומים תומפסון מחליקים בקרח. הסדרה נמכרה עבור 1.2 מיליון יורו.

 

הרפתקאותיו של טינטין ממשיכות לזכות בפופולאריות בצרפת, וארג'ה עומד במרכזה של תערוכת רטרוספקטיבה המוצגת במוזיאון הגרנד פלה. ארג'ה מכר בסביבות 230 מיליון עותקים של ספרי טינטין עד מותו ב-1983.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x