$
פרסום ושיווק

רשת תגיש בקשה לרישיון ותעבור לשדר 7 ימים

ההצהרה של רשת שמה סוף לספקולציות בשוק התקשורת לפיהן הזכייניות 'רשת' ו'קשת' יתאחדו לגוף אחד. המעבר לשבעה ימי שידור יחל ככל הנראה החל מנובמבר 2017

אלירן מלכי 11:1513.10.16

זכיינית ערוץ 2, 'רשת', הודיעה הבוקר (ה') כי החליטה על הגשת בקשה לרישיון שידורי טלוויזיה, שמשמעותה שבעה ימי שידור בשבוע, ככל הנראה החל מנובמבר 2017. הבקשה תוגש במהלך הימים הקרובים. ההצהרה של רשת שמה סוף לספקולציות בשוק התקשורת לפיהן הזכייניות 'רשת' ו'קשת' יתאחדו לגוף אחד.

 

מועצת המנהלים של "רשת" החליטה עוד כי במהלך שלוש השנים הראשונות לרישיון תמשיך "רשת" לשדר את חדשות 2 אשר בבעלותה (50%), זאת עד למועד ההתמחרות כפי שקובע החוק.

 

"רשת", נמצאת בבעלות אקס.טי השקעות (51%), קבוצת אנדמול-שיין (33%) ושטראוס השקעות (16%).

 

המירוץ למיליון המירוץ למיליון צילום: עדי אורני

 

בין התוכניות של הזכיניית אפשר למנות את "הישרדות", "דה וויס", "המירוץ למיליון", "אקס פקטור", "משחקי השף", ולאחרונה גם קיבלה את זכויות הפורמט "האח הגדול". בנוסף, בימים אלה נמצאת "רשת" בתהליך הפקה מואץ של 6 דרמות חדשות ומקוריות שחלקן יעלו לשידור עם המעבר ל-7 ימי שידור.

 

אבי צבי, מנכ"ל "רשת" מסר בתגובה כי "החוסן הטלוויזיוני של "רשת", לצד הנאמנות לערכי התחנה ולערכי העובדים בה, הם אלה שהביאו את "רשת" למקום בו היא נמצאת כיום. על בסיס השיפור שהציגה החברה לאורך השנים, מועצת המנהלים של "רשת" ובעלי מניותיה הנחו את הנהלת החברה להגיש בקשה לרישיון ולהיערך למעבר מוצלח ומהיר בתחרות של שבעה ימים. אני בטוח שגם במעבר ל-7 ימי שידור, "רשת" יחד עם חברת החדשות המובילה, היוצרים המקוריים שעובדים איתנו, הטאלנטים המובילים שלה המותגים המוכחים והכח האנושי שקיים בה תדע לצעוד קדימה ולהוביל את השוק תוך נאמנות לערכיה".

 

מרשת נמסר כי "בהחלטה האחרונה של מועצת המנהלים של החברה, הוחלט כי לאחר שבשנתיים האחרונות החברה הכינה עצמה היטב למעבר לרישיון ולשידור של 7 ימים זאת בזכות הכח האנושי, המותגים הטלוויזיוניים והטאלנטים של התחנה וכן הגיבוי המלא של בעלי מניותיה, זו העת להגשת הבקשה לרישיון אשר יבטיח את המשך מעמדה ושליטתה של "רשת" בשוק הטלוויזיה בישראל".

 

המעבר של רשת לשידור שבועי מלא הוא חלק מתהליך ארוך שהחל ב-2014, כאשר קשת ביקשה לעבור לשדר שבעה ימים בשבוע. ההודעה של רשת סוגרת את החוסר ודאות בשוק הטלוויזיה לגבי איחודים בין הזכייניות ואיחודים בין ערוצים אחרים (כמו ערוץ 10 וזכיינית רשת). בשנה האחרונה היו לא מעט ספקולציות לגבי עתיד הזכיינית רשת, ואף גורם לא היה בטוח מה יהיה בסוף השנה. כעת, לאחר שהתקבלה ההחלטה, הזכיינית תגיש בקשה לרישיון ותעבור לאפיק עצמאי. אך עם זאת, קשת שתעבור ככל הנראה גם היא לשידור מלא (אמורה להגיש את הבקשה עד סוף החודש), לא תישאר באפיק 22 ותקבל אפיק אחר. בכל מקרה, האפיקים שרשת וקשת יקבלו, מחויבים להיות אפיקים מקבילים – לדוגמא: אפיק 12 קשת ואפיק 13 רשת.

 

מקשת לא נמסרה תגובה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x