שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

מכה לפרטנר: HBO חתמה על הסכם עם HOT

חברת התקשורת שמתכננת להיכנס לשוק הטלוויזיה בתחילת 2017 וניהלה מו"מ עם HBO על שידורים בלעדיים הגישה צו מניעה נגד חברת הכבלים HOT בטענה שזו חיבלה במגעים שלה מול בית ההפקה היוקרתי; פרטנר משכה את בקשה, לאחר שהבינה כי השופט עומד לדחותה

אלירן מלכי 16:2412.09.16

HOT הודיעו הבוקר לבית המשפט שחתמו אמש (א׳) על הסכם עם HBO, לאחר שבפרטנר ביקשו להוציא צו מניעה נגד HOT בטענה כי מייל שדלף ל-HOT עם פרטים חסויים גרם להם להאיץ את המגעים עם בית ההפקה ובכך להקפיץ להם את מחיר רכישת ההתקשרות. מנגד, ב-HOT טענו כי המשא ומתן עם פרטנר הסתיים כבר ב-22 באוגוסט, ואילו השופט העלה אפשרות שפרטנר היא זו שאחראית על הדלפת המייל בעצמה. לקראת סוף הדיון פרטנר משכה את בקשתה לצו מניעה. זאת לאחר שגם השופט רמז כי הוא עומד לדחות אותה לאחר תום ההפסקה, ונתן לחברה אפשרות למשוך את הבקשה בעצמה.

 

 

פרטנר החלה במגעים עם רשת HBO, במטרה למשוך כמה שיותר צופים לחבילת הטלוויזיה שהיא מתכננת להשיק בתחילת 2017, וכך להחזיר את ההשקעה כמה שיותר מהר. לטלוויזיה שפרטנר מבקשת להשיק יש קווים מקבילים לסלקום TV, אך בניגוד אליה, בפרטנר מבקשים לתת משהו קצת רחב יותר המבוסס על בית ההפקה HBO. בפרטנר כבר עמדו על סף חתימת חוזה עם בית ההפקה לתקופה של 6 שנים בסכום שהוערך בכ-25 מיליון דולר, אך מייל שדלף מפירמת עורכי הדין הרצוג, פוקס נאמן שייצגה אותה מול HBO, בשעה שאותה פירמה מייצגת גם את HOT .

 

מנכ"לית HOT טל גרנות גולדשטיין מנכ"לית HOT טל גרנות גולדשטיין צילום: רמי זרנגר

 

כך, ב-24 ליולי נשלח מייל בן 18 עמודים ממשרד עורכי הדין למספר גורמים בפרטנר ובו הסיכומים הסופיים עם HBO כולל תכנים, לוח זמנים ומחיר. לאותו מייל צורף בטעות איש קשר מחברת HOT – סמנכ"ל התוכן יורם מוקדי. בפרטנר נדהמו לראות את שמו של מוקדי ברשימת הנמענים ויצרו במהירות קשר עם חברת HOT. ב-HOT התחייבו לא לעשות שום שימוש במידע שדלף. חודש וחצי לאחר מכן, ביום שישי האחרון, HBO שלחו מייל לפרטנר וכתבו כי עקב דליפת מידע שהגיע מאחד הגורמים שטיפל בחוזה בצד של פרטנר, בית ההפקה אינו מרגיש שהוא כבול לסיכום הקודם שלהם וכעת מציעים את אותו תוכן במחיר גבוה יותר של כ-55 מיליון דולר לתקופה של 6 שנים. בפרטנר הבינו ש-HOT יצרו קשר עם HBO ומנסים לסכל להם את השקת הטלוויזיה ולכן פנו לבית המשפט לבקש צו מניעה שימנע מ-HOT התקשרות עם HBO בשעה שפרטנר נמצאים איתם במשא ומתן.

 

 

אדם צ׳זנוף, יו״ר סבן גרופ נשלח ע"י בעלי פרטנר חיים סבן כדי לעקוב אחר המשפט מקרוב. גם עו"ד נגה רובינשטיין המייצגת את HBO הגיעה לדיון כדי לעקוב מקרוב אחר המהלך.

 

הישג ענק ל-HOT, מכה קשה מאוד לפרטנר ומכה קצת פחות קשה ל-YES וסלקום

נכון להיום מי שמחזיק בהסכם עם HBO הם yes, שאמור להסתיים בסוף 2017. ההסכם של פרטנר היה אמור לאפשר לה להיות הספק היחידי בישראל לתכנים של HBO, אך כאמור מי שחתמה עם בית ההפקה היא HOT, אף שההסכם אינו בלעדי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x