שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
תעשייה ופיננסים

הנגיד היפני: לא שולל העמקת הריבית השלילית

הבנק המרכזי של יפן הפתיע את השווקים בינואר כשקבע ריבית של מינוס 0.1%; למרות זאת, האינפלציה עדיין רחוקה מהיעד של 2%; לדברי הרוהיקו קורודה, הבנק יבחן עריכת שינויים בתוכנית ההקלה הכמותית בספטמבר

שירות כלכליסט 10:3120.08.16

הבנק המרכזי של יפן לא שולל קיצוץ עמוק עוד יותר בריביות השליליות שקבע בפברואר. כך דווח בעיתון "סנקיי" שציטט את דברי הנגיד הרוהיקו קורודה. זאת גם נוכח כשלון המדיניות מעוררת המחלוקת של הבנק בהמרצת האינפלציה והכלכלה.

 

בראיון לעיתון היומי, אמר קורודה שמדיניות הריביות השלילית של הבנק טרם הגיעה למגבלות שלה.

 

"הרמה של הריביות השליליות של הבנקים המרכזיים באירופה גדולות מזו של יפן. מבחינה טכנית, יש מקום לקיצוצים נוספים", אמר קורודה בראיון.

 

הבנק המרכזי של יפן הפתיע את השווקים בינואר כשקבע ריבית של מינוס 0.1% על כמה מהפיקדונות של הבנקים אצלו. הריבית נכנסה לתוקף בפברואר. הבנק קיווה שהמעבר לריביות שליליות יעודד בנקים להגדיל את ההלוואות ויביא לגידול בצריכה ובאינפלציה; ואולם עד כה, דבר מאלו לא אירע.

 

הרוהיקו קורודה הרוהיקו קורודה צילום: בלומברג

 

לדברי קורודה, הבנק יבחן עריכת שינויים בהקלה הכמותית המאסיבית שלו, העומדת על 80 טריליון ין (798 מיליארד דולר) לשנה, ברגע שיהיו בידו תוצאות הסקירה של השפעות התוכנית, בספטמבר.

 

רכישת הנכסים היא עמוד תווך של תוכנית ההקלה הכמותית שהשיק הבנק ב-2013 על מנת להגיע ליעד אינפלציה של 2%. ואולם חרף ההקלה האגרסיבית, האינפלציה רחוקה מלהגיע ליעדה והצמיחה עודנה אנמית.

 

קורודה אמר כי הבנק המרכזי של יפן מתכוון לפרסם את תוצאות הסקירה מיד לאחר אסיפת המדיניות בספטמבר.

 

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x