$
בורסת ת"א

בית המשפט אישר את מכירת אפי פיתוח ללב לבייב

ההחלטה התקבלה יומיים לאחר הדיון שבו דרשו בעלי המניות של אפריקה לפסול את המתווה מאחר שלא נערכה הצבעה בעניין. בהחלטה תמך השופט אורנשטיין בעמדת מחזיקי האג"ח - שטענו כי מכירת אפי פיתוח היא למעשה מימוש נכס משועבד

גולן חזני 21:1628.07.16
שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב איתן אורנשטיין אישר הערב (ה') את מתווה המכירה של השליטה בחברת אפי פיתוחלבעל השליטה לב לבייב.

 

ההחלטה התקבלה יומיים לאחר הדיון שבו דרשו בעלי המניות של אפריקה ישראל, החברה אם של אפי פיתוח, את מתווה המכירה ללבייב. זאת, מאחר שלא נערכה הצבעה של בעלי המניות לאישור אותו מתווה.

 

החלטת השופט צידדה בבעלי האג"ח, שהצביעו לאישור המכירה ברוב עצום של 97%. לפי עמדת בעלי האג"ח, יש לראות את המכירה כמימוש של נכס שמשועבד לנושים. "על בית המשפט להעדיף את רצונם של הנושים על פני בעלי המניות כל עוד עמדת הנושים איננה נגועה בשיקולים זרים", ציין אורנשטיין.

 

"סבורני שבנסיבות המקרה המיוחד אין הכרח בכינוס בעלי מניות לקבלת הרוב הדרוש לאישור המתווה", ציין אורנשטיין, ונימק זאת במספר טעמים, בין השאר בכך שמימוש שעבוד של מניות איננו דורש ממילא אישור של החברה, לא כל שכן בעלי המניות שלה. נימוק נוסף היה לוחות הזמנים הצפופים שהיו גורמים, לטענת בעלי האג"ח, נזק בלתי הפיך לנושים ולחברה במידה שההכרעה תידחה מעבר ל-1 באוגוסט.

 

לבייב סיכם עם אפריקה ונציגות האג"ח על רכישת השליטה תמורת 550 מיליון שקל. בנוסף הסכים לבייב לתת ערבות של כ–190 מיליון דולר לבנק הרוסי VTB, על מנת שלא ישתלט על נכסיה של אפי ברוסיה.

 

מנכ"ל אפריקה ישראל, אברהם (נובו) נובוגרוצקי, אמר כי "מכירת אפי פיתוח ללבייב כפי שאושרה על ידי השופט אורנשטיין מסמנת את האופק החיובי לגיבוש הסדר החוב של חברת האם אפריקה ישראל השקעות בטווח הקצר. זאת, לטובת בעלי האג"ח והמשך הפעילות השוטפת של הקבוצה. אני בטוח שבדיון מושכל, כפי שהתנהל עד היום, ניתן יהיה להגיע לחברה בעלת יכולת לשרת את החוב ואף לחלק דווידנדים לבעלי המניות".

צילום: עמית שעל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x