$
פרסום ושיווק

תאגיד השידור רכש מבנה קבע בירושלים תמורת 100 מיליון שקל

התאגיד יתמקד ב-5 קומות בבניין שהולך ונבנה באזור התעשייה גבעת שאול ואמור להיות מאוכלס במרץ 2018. עפ"י ההסכם, כל חודש איחור במסירה יעלה לבעל הנכס 650 אלף שקל

אלירן מלכי ואביב גוטר 18:4627.07.16

תאגיד השידור הציבורי הודיע היום (ד') כי רכש את מבנה הקבע שלו בירושלים. המבנה, "מגדל הנשרים" בפינת הרחובות כנפי נשרים ובית הדפוס, באזור התעשייה גבעת שאול בירושלים, שנמצא כעת בבנייה. הצפי לאכלוס - מרץ 2018.

 

 

על פי הסיכום, התאגיד יתפרס על פני 5 קומות, מהקומה הרביעית בבניין ועד הקומה השמינית וכן 80 מתוך 150 החניות בבניין. היקף העסקה - 101 מיליון שקל. 

 

במידה ובעל הנכס לא יספיק להעביר לתאגיד את המבנה בזמן, הוא ישלם לו 650 אלף שקל על כל חודש איחור.

"מגדל הנשרים" בירושלים "מגדל הנשרים" בירושלים צילום: אוהד צויגנברג

 

 

בתחילת המשא ומתן ביקש התאגיד לרכוש 6 קומות, אך בסופו של דבר סיכם על חמש אך עם שטח רחב יותר. כחלק מדרישות התאגיד, על חזית המבנה יהיה שילוט של תאגיד השידור הציבורי בלבד.

 

תאגיד השידור אמור לשדר בשנה הראשונה לפחות מהאולפנים של ערוץ 9 במודיעין עד שמבנה הקבע שלו בירושלים יושלם. הנושא נדון עתה בבג"ץ וממתין לפסיקה סופית בנושא.

 

סגן ראש עיריית ירושלים, עופר ברקוביץ, אמר בתגובה: "אנו דבקים בעמדתנו כי על התאגיד לפעול מירושלים החל מיומו הראשון ולא מ-2018, לשון החוק מאוד ברורה בעניין. מדובר בזריית חול בעיני הציבור, כבר היום אנשי התאגיד מסננים את העובדים הירושלמים של רשות השידור ומעבירים את עיקר פעילות הרדיו לתל אביב. בנוסף, למבנה האמור עוד אין את האישורים הכי בסיסיים לתוספת קומות ולא ניתן להבטיח את לוחות הזמנים, אני מקווה כי באין מנהיגים בישראל, בג"ץ יעשה את העבודה ויכריח את התאגיד לפעול בירושלים מיומו הראשון".

 

את העסקה הובילו מטעם התאגיד עוה"ד אביגיל קסטיאל ונועה גלזר, שותפות במשרד ש. הורוביץ.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x