שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

מגה עברה לבעלות נחום ביתן: "מודה לבורא עולם שזימן לי את העסקה הזו"

חצי שנה לאחר שהחל הליך מכירת רשת הסופרמרקטים הושלמה עסקת הענק ומגה עברה לביתן בתמורה ל-455 מיליון שקל; הכנ"ר דוד האן שהגיע לטקס: "באתי להגיד שהחיינו על הצלת עסק בישראל"

נורית קדוש 14:0430.06.16

בתום מו"מ שנמשך עד הצהריים, הושלמה מכירת רשת מגה לנחום ביתן בתמורה ל-455 מיליון שקל. בטקס החתימה שהתקיים בשעה האחרונה במטה מגה בראש העין, הודה ביתן על מה שהגדיר כזכות לרכוש את מגה. "אני רוצה להודות לבורא עולם שזימן לי את העסקה הזו", אמר ביתן עם קבלת מפתח מגה מרו"ח גבי טרבלסי, נאמן מגה.

 

 


 

השלמת העסקה התאפשרה לאחר שעמד ביתן בתנאי המקדים של רשות ההגבלים לפרק את השותפות בתחום סיטונאות הפירות והירקות "ביכורי ביתן". בהמשך יידרש ביתן למכור 10 סניפים ב-8 אזורים בהם מצאה רשות ההגבלים כי יש לו ריכוזיות יתר. עו"ד אמיר בר טוב, אחד מ-3 נאמני מגה מסר בטקס העברת הבעלות כי הנאמנים שותפים לתחושה של אמביוולנטיות ביחס למגה "אנחנו שמחים שהגענו לרגע הזה ומעבירים המושכות לידיים טובות של ביתן שנהנו לעבוד איתם על העסקה. ראינו את הנחישות, הרצון והאמונה בכך שיצעידו את מגה לעתיד טוב. מצד שני אנחנו נפרדים מחברה שהיינו בה יום יום במשך חצי שנה מאד אינטנסיבית וראינו כמה זה מורכב. הצלחנו להשאיר את מגה על רגליה ולמכור אותה כמקשה אחת עם הסכם קיבוצי. נקשרנו לחברה בחצי שנה האחרונה ונלווה את המהלך חודשים ושנים קדימה".

 

ביתן במרכז התמונה. מודה לבורא עולם ביתן במרכז התמונה. מודה לבורא עולם צילום: אוראל כהן
מימין: נחום ביתן, אבי ניסנקורן ואייל אלי, ועד עובדי מגה מימין: נחום ביתן, אבי ניסנקורן ואייל אלי, ועד עובדי מגה צילום: אוראל כהן

 

 

הכנ"ר דוד האן הגיע אף הוא לטקס והסביר את נוכחותו בארוע עסקי "על פניו אפשר לשאול למה שרשות מנהלית תגיע לאירוע עסקי, אבל זה אתגר קשה ביותר להציל חברה תפעולית והקושי הגדול בעיקר הוא בתחילת הדרך כשכוחם במשבר ויש חוסר אמון. היה פה צורך לגייס אמון ונכונות להציל מקומות עבודה, קשרי מסחרעם ספקים ואמון לקוחות. תפקידנו ככונס היה לפקח מלמעלה על תקינות התהליכים בדרך. הנאמנים הצליחו להוביל את הספינה לחוף מבטחים. באתי להכיר בטוב. הנאמנים עשו עבודה יוצאת מהכלל וידעו להתגבר על המהמורות בדרך. באתי להגיד שהחיינו על הצלת עסק בישראל".

 

אבי ניסנקורן, יו"ר ההסתדרות מסר כי היום הגיעו לקיצם חודשים ארוכים של דאגה וחוסר ודאות. "קיבלנו החלטות קשות בדרך ואני מרגיש שמעביר את השרביט לנחום ששמו הולך לפניו".

 

אייל אלי, יו"ר ועד עובדי מגה, מסר כי ביתן התחייב בפניו לקלוט עוד 400-500 עובדי,  ועובדי מגה יסייעו לו להוביל את מגה להתחלה".

 

הערב יסגרו סניפי מגה בשמונה בערב לצורך ספירת הכספים בקופות ובכספות והחל ממחר יעבור ניהול מגה על 127 סניפיה וכ-3,500 עובדי לידי ביתן.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x