$
בורסת ת"א

אנגל משאבים ומגה אור גייסו 200 מיליון שקל באג"ח ומניות

חברות הנדל"ן שבשליטת קבוצות דיוויד מוריס ומגה אור שבשליטת צחי נחמיאס, השלימו אתמול את השלב המוסדי; אנגל ביצעה גיוס אג"ח בהיקף של 160 מיליון שקל בריבית של 4.95% ומגה אור ביצעה הנפקת מניות בהיקף של 40 מיליון שקל

אורן פרוינד 13:3122.06.16

חברות הנדל"ן אנגל משאבים שבשליטת קבוצת דייויד מוריס וקבוצות גבאי בניהולו של אלי גבאי, ומגה אור שבשליטת צחי נחמיאס, השלימו אתמול את השלב המוסדי של שתי הנפקות וגייסו 200 מיליון שקל. אנגל משאבים ביצעה גיוס אג"ח בהיקף של 160 מיליון שקל בריבית שקלית של 4.95% ומגה אור ביצעה הנפקת מניות בהיקף של 40 מיליון שקל.

את ההנפקה של מגה אור הובילה ווליו בייס חיתום בניהולו של פלג פאר את הגיוס של אנגל משאבים ביצעה פועלים אי.בי.איי בניהולו של ארז גולדשמידט. בשלב המוסדי של אנגל משאבים התקבלו ביקושים ממשקיעים מוסדיים בהיקף של 327 מיליון שקל - יותר מפי 2 מהסכום אותו ביקשה לגייס בשלב המוסדי.

 

החברה גייסה כאמור בשלב המוסדי 160 מיליון שקל והיא צפויה בשלב הציבורי לגייס 40 מיליון שקל נוספים.רוכשי אגרות החוב קיבלו שעבוד קבוע בדרגה ראשונה על הנכסים מניבים של החברה.

 

 צילום: בלומברג

 

לדברי יוסי גורדון, מנכ"ל אנגל משאבים, מטרת ההנפקה היא החלפת החוב הקיים בחברה, והמשך השקעות עתידיות. אנגל משאבים, שבשליטת קבוצת דיוויד מוריס וקבוצת גבאי, שבניהולו של אלי גבאי, בונה ומנהלת נכסים ברחבי הארץ, ובהם נכסים מניבים, משרדים ובנייני מגורים. הקבוצה מבצעת בין היתר פרויקטי התחדשות עירונית.

 

לאנגל משאבים נדל"ן מניב בשטח כולל של 48 אלף מ"ר, בשווי (הוגן) של 267 מיליון שקל, המניב לה הכנסות שנתיות בהיקף של 28.7 מיליון שקל. כמו כן, לחברה פרויקטי מגורים שונים ובהם – פרויקט פינוי בינוי בשכ' הדר יוסף בת"א, פרויקט התחדשות עירונית בבת ים, ופרויקטים בבלגרד ופראג.

 

ביקושים של 100 מיליון שקל בהנפקה של מגה אור

 

מגה אור ביצעה אתמול את השלב המוסדי בהנפקת המניות שלה וגייסה 40 מיליון שקל קצת מעל מחיר השוק. בעל השליטה בחברה צחי נחמיאס הזרים 6 מיליון שקל בשלב המוסדי והוא צפוי להזרים 10 מיליון שקל נוספים בשלב הציבורי ביום חמישי הקרוב.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x