$
שווקי חו"ל

רשמית: קומקאסט רוכשת את דרימוורקס תמורת 3.8 מיליארד דולר

ענקית המדיה תשלם 41 דולר עבור כל מניה של חברת האנימציה - פרמיה של 27%; דרימוורקס יצרה, בין היתר, את סדרות הסרטים שרק, קונג פו פנדה ומדגסקר

שירות כלכליסט 17:2028.04.16
NBC יוניברסל, חטיבה של ענקית המדיה קומקאסט, אישרה היום כי הגיעה להסכם לרכישת חברת האנימציה דרימוורקס, בעסקה בשווי 3.8 מיליארד דולר. NBC יוניברסל תשלם 41 דולר לכל מניה של דרימוורקס - פרמיה של 27% על מחיר הסגירה של המניה אתמול. מניית דרימוורקס מזנקת ב-24%. מוקדם יותר השבוע נפוצו בשוק הערכות לגבי עסקה קרובה.

 

דרימוורקס תאוחד ככל הנראה עם חטיבת האנימציה של קומקאסט; ההערכות בשוק הן שמנכ"ל דרימוורקס, המפיק ג'פרי קאצנברג, לא יישאר בתפקידו.

 

דרימוורקס יצרה, בין היתר, את סדרות הסרטים המצליחות שרק, קונג פו פנדה ומדגסקר, ומחזיקה גם בזכויות על כמה סדרות אנימציה קלאסיות.

ג'פרי קאצנברג ג'פרי קאצנברג צילום:בלומברג

הסרט הגדול האחרון של דרימוורקס, קונג פו פנדה 3 שיצא בינואר 216 רשם הכנסות של 504 מיליון דולר, פחות ממה שקיוו לו בשוק - לאחר שקונג פו פנדה 2 שיצא ב-2011 רשם הכנסות של 666 מיליון דולר.

 

רק לפני שבוע כתב האנליסט דאג קראוטז (Doug Creutz) מ-Cowen and Company כי הוא חושש שגם הסרטים שצפוי האולפן להוציא בשנה הקרובה לא יעמדו בציפיות. "אנו חושבים שלהיות האולפן החמישי-שישי ברשימה, מאחורי דיסני, פיקסאר, אילומיניישן וכנראה גם בלו סקיי ווורנר בראת'רס הוא לא מקום הוא לא מקום טוב להיות בו", כתב קראוטז.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x