$
בורסת ת"א

נחשף בכלכליסט

עכשיו זה רשמי: דודי ויסמן קונה את סונול תמורת 363.5 מיליון שקל

187.5 מיליון שקל ישולמו במזומן עם השלמת העסקה. 97.5 מיליון שקל יהיו הלוואה שייקח ויסמן מעזריאלי - המוכרת של רשת תחנות הדלק. 21 מיליון שקל נוספים ישולמו שנה וחצי לאחר השלמת העסקה ו-52.5 מיליון שקל ישולמו באמצעות דיבידנדים של סונול

גיל קליאן 13:0014.04.16

עכשיו זה רשמי: קבוצת עזריאלי הודיעה היום (ה') על מכירת סונול לדודי ויסמן תמורת 363.5 מיליון שקל. זאת, כפי שנחשף לראשונה ב"כלכליסט".

 

עזריאלי דיווחה כי "במסגרת העסקה, 187.5 מיליון שקל ישולמו במזומן עם השלמת העסקה, 21 מיליון שקל ישולמו במזומן בתוך 18 חודשים ממועד השלמת העסקה, סך של 52.5 מיליון שקל הינם דיבידנדים שחילקה ותחלק סונול לגרנית הכרמל וסך של 5 מיליון שקל ישולם כנגד פירעון חובות מסוימים של סונול. כמו כן, סך של 97.5 מיליון שקל מתוך התמורה, ישולם במועד השלמת העסקה בדרך של נטילת הלוואה מידי המוכרת המובטחת בשעבוד על מלוא המניות הנמכרות".

 

העסקה אינה כוללת את קרקעות סונול באזור פי גלילות.

מה דעתך על מניית עזריאלי:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

סונול מפעילה רשת של כ-240 תחנות דלק ולמעלה מ-185 חנויות נוחוּת, תחת המותג sogood, מפעל שמנים ושטח של 84 דונם בנמל חיפה לשימושים לוגיסטיים וניפוק דלקים. 

 

יובל ברונשטיין מנכ"ל קבוצת עזריאלי מסר בהודעת החברה: "מכירת סונול היא חלק נוסף במימוש אסטרטגית הקבוצה המתמקדת בפעילות הליבה בתחומי הנדל"ן המניב. במסגרת אסטרטגיה זו מימשה הקבוצה את אחזקותיה בטמבור ובחברת ההתפלה דרך הים ובפעילות הסולארית של סופרגז בהיקף כולל של כ-1.1 מיליארד שקל ובצירוף סונול והקרקעות בפי גלילות סך המימוש צפוי לעמוד על כ-1.6 מיליארד שקל".

סונול סונול צילום: דורון גולן

 

דודי ויסמן מסר בהודעה המשותפת: "לפני כארבעים שנה לאחר שהשתחררתי משירות קבע בצה"ל, מקום העבודה הראשון בו התחלתי את דרכי היה תחנת הדלק של סונול הצמודה למרכז הרפואי רבין בפתח תקווה. זוהי סגירת מעגל עבורי. מאז ועד היום הייתי מעורב ברוב המהלכים המהותיים במשק האנרגיה לרבות הקמת דור אלון, מתקן ההתפלה באשקלון, קידוח הגז תמר ואחרים. פעילות מקבילה בתחום האנרגיה הקמתי גם בארה"ב. סונול היא אחת מחברות האנרגיה הוותיקות והטובות במשק ומהווה הזדמנות עסקית ייחודית. אני מודה לדנה עזריאלי, יובל ברונשטיין וכל צוות קבוצת עזריאלי על האמון, ולשותפים (בעיקר זרים) שלי לקרן גז ונפט ישראל".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x