$
בורסת ת"א

שיכון ובינוי ואלקטרה מוכרות 49% ממניות תחנת הכוח בגלבוע המבוססת על שאיבת מים

הקרן האמריקאית InfraRed תשלם 172 מיליון שקל לשתי החברות עבור 49% ממניות זכיינית הפרויקט בדרום הר הגלבוע. הרכישה תיעשה בחלקים שווים משיכון ובינוי ומאלקטרה

גולן חזני 21:0230.03.16

חברות שיכון ובינוי ואלקטרה, מוכרות לקרן ההשקעות האמריקאית אינפרה רד 49% ממניות זכיין פרויקט "אגירה שאובה" בדרום הר הגלבוע. הרכישה תיעשה בחלקים שווים משתי החברות (24.5% כל אחת) השותפות בחברה הזכיינית של הפרויקט.

 

פרויקט "אגירה שאובה" הינו פרויקט BOT לתכנון, מימון והקמה של תחנת כוח המאפשרת אגירת אנרגיה על ידי שאיבת מים וזמינה לשימוש בעת הצורך על ידי שאיבת מים ממאגר במפלס נמוך למאגר מים במפלס גבוה. 

שרי אריסון שרי אריסון

 

שיכון ובינוי שבשליטת שרי אריסון, ואלקטרה שבשליטת גרשון זלקינד יקבלו יחד מהקרן 172 מיליון שקל. שתי המוכרות ימשיכו להחזיק יחד ב-51% ממניות הפרוייקט, 25.5% כל אחת. InfraRed היא קרן השקעות בינלאומית עם ניסיון בפרויקטי תשתיות מורכבים השותפה עם שיכון ובינוי בפרויקט תשתיות בטקסס ארה"ב.

 

העסקה איננה כוללת את את מניות קבלן ההקמה, וזכויות החברה הזכיינית לתפעול ואחזקה, שנמצאות בבעלות שווה של אלקטרה בע"מ ושיכון ובינוי (50%-50%), אלא רק את מניות הזכיינות. בנוסף לתשלום המידי, InfraRed תעמיד לחברת הזכיינות הלוואת בעלים, בגובה 49% מיתרת הלוואות הבעלים לפרויקט, שתפרע את ההלוואות הקיימות של אלקטרה ושיכון ובינוי. עוד נקבע כי הקרן תעמיד 49% מערבויות הבעלים וההתחייבויות להעמדת הון עצמי שקיבלו על עצמן המוכרות על פי הסכמי המימון.

 

כל אחת מהמוכרות תרשום רווח של 22 מיליון שקל, ותזרים מזומנים של 86 מיליון שקל ברבעון השלישי של 2016. תחנת הכוח בגלבוע מתוכננת לפעול בטכנולוגיה של אגירה שאובה. הטכנולוגיה מבוססת על הפרשי גובה בין מאגרי מים, תוך ניצול הפער בתעריפי החשמל בין שעות השפל בלילה לשעות השיא ביום. התחנה בגלבוע, שתספק כ-300 מגה-ואט, מוקמת בעלות של כ-1.7 מיליארד שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x