$
פרסום ושיווק

פרסום ראשון

חוזרים למועד המקורי: תאגיד השידור צפוי להיפתח בראשית אוקטובר

כך סוכם בפגישה בין מנכ"ל משרד התקשורת, שלמה פילבר, ונציגי ההסתדרות ואגודת העיתונאים; זאת לאחר שפילבר מסר השבוע כי התאגיד ייפתח עוד שלושה חודשים; עוד סוכם כי הטלוויזיה החינוכית תישאר לפחות עד ינואר 2018 בחזקת משרד החינוך

אלירן מלכי 23:2408.03.16

תאגיד השידור החדש המיועד להחליף את רשות השיודר צפוי להיפתח ב-1 לאוקטובר, כך סוכם הערב (ב') בין מנכ"ל משרד התקשורת, שלמה פילבר, ונציגי ההסתדרות ואגודת העיתונאים. בראשית השבוע אמר פילבר כי התאגיד ייפתח עוד שלושה חודשים, ובסיכום האחרון יש חזרה למועד המקורי שנקבע.

 

 

 

במהלך הפגישה שהתקיימה בלשכתו של יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, נכחו פילבר, מנכ"ל התאגיד החדש אלדד קובלנץ, ראש אגודת העיתונאים בירושלים, אחיה גינוסר, ונציגים ממשרד הממשלה הממונים על הנושא.

רשות השידור. המשכורות יקוצצו רשות השידור. המשכורות יקוצצו צילום: עמית שאבי

 

הצדדים הסכימו כי רשות השידור תעבוד כאמור עד ראשית אוקטובר, ותבצע סגירה ופתיחה, מה שיזכה את עובדי רשות השידור בכל התנאים הסוציאליים שלהם. במסגרת ההסכמים מול ההסתדרות, לפחות 450 עובדים מכ-850 העובדים שייקלטו בתאגיד יגיעו מרשות השידור. עוד סוכם כי הטלוויזיה החינוכית תישאר לפחות עד ינואר 2018 בחזקת משרד החינוך ולא תיכלל ברפורמה.

 

 

 

עובדי רשות השידור שייקלטו בתאגיד, יועסקו בכמחצית מהמשכורת אותה הם הרוויחו עד כה כך שטכנאי ברשות השידור שמרוויח 34,833 שקל ברוטו לחודש בממוצע כיום, ישתכר בתאגיד 13,330 שקל, הפרש של 62%. עיתונאי ברשות השידור שהרוויח 20,041 שקל בחודש בממוצע עד עתה, יקבל בתאגיד 12,353 שקל, פער של 38%. העובדים שיפוטרו מרשות השידור ויועסקו מחדש בתאגיד החדש יקבלו את מלוא הפיצויים והזכויות שהם זכאים להם מרשות השידור.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x