שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

טלטלה במשק: רשת מגה פונה להקפאת הליכים

לאחר שכשלו המאמצים לקדם עסקת מכירה ומשלא התקבלו הסכמות מצד הספקים לדחיית התשלום, תפנה היום רשת הקמעונאות השנייה בגודלה בישראל לבית המשפט בבקשה להקפאת הליכים. במגה יבקשו להמשיך ולהפעיל את הסניפים עד מציאת רוכש

נורית קדוש וגולן חזני 08:5317.01.16

מגה בדרך לבית משפט עם בקשה להקפאת הליכים. ל"כלכליסט" נודע שמשכשלו המאמצים של הרגע האחרון לקדם עסקת מכירה ומשלא קיבלו את הסכמות הספקים לדחיית התשלום, תפנה רשת מגה בשעות הקרובות (א') לבית המשפט בבקשה להקפאת הליכים. במגה מבקשים להקדים את אחד הספקים שיכול לפנות בבקשה להקפאת הליכים. זאת כיוון שמגה לא עמדה בהסדר החוב, שקיבל בחודש יולי האחרון תוקף של פסק דין של בית המשפט המחוזי, כשלא שילמה ביום שישי האחרון את חובותיה לספקים, העומדים על 60 מיליון שקל.

בישיבת דירקטוריון שנערכה הבוקר החליט דירקטוריון מגה לפנות לבית המשפט בבקשה דחופה למתן צו להקפאת הליכים ומינוי נאמן לחברה. בשבוע שעבר נידונה האפשרות למכירת הרשת לנחום ביתן, הבעלים של רשת יינות ביתן, ב-240 מיליון שקל, אולם זו כאמור ירדה מהפרק.

 

בשבועות האחרונים חלה הקשחה בהתנהלות של חלק מהספקים, שחלקם אף הודיע לפני כשבוע כי יספקו סחורות במזומן בלבד וחלקם צמצם ואף עצר אספקת סחורה לרשת. הדבר לא מאפשר את המשך הפעלתה של החברה במתכונתה הנוכחית. בנוסף, המהלכים המהירים להכנסת משקיע לחברה והמו"מ שנוהלו עם רוכשים פוטנציאלים לא עלו יפה בלוח הזמנים שנוצר. לאור זאת, ועל אף שעמדה בכל התחייבויותיה ומעבר לכך, החליטה מגה בלית ברירה לפנות לבית המשפט בבקשה להקפאת הליכים.

 

אביגדור קפלן אביגדור קפלן צילום: אוראל כהן

 

בפנייה לבית המשפט שתוגש הבוקר, תבקש מגה למנות בעל תפקיד מטעם בית המשפט ולאפשר המשך פעילות חנויות הרשת תוך ניצול קופת המזומנים והמלאי הקיים בחברה. זאת עד למציאת רוכש ראוי לחברה, שבאמצעותו תמשיך הרשת לפעול יחד עם 3,500 עובדיה ותמשיך להוות גורם תחרותי ראוי בשוק הקמעונאות.

 

מגה סבורה כי לאחר יישום מספר מהלכי הבראה דרמטיים, קיים פוטנציאל ראוי ולכן המשך הפעלתה הסדירה עד למציאת רוכש הינו בר קיימא. מהלכי ההבראה כללו סגירת 55 סניפים מפסידים, הפסקת עבודתם של למעלה מ-2,500 עובדים, צמצום המטה לכדי מחציתו, כינוס מספר מרכזים לוגיסטיים לאחד ותמיכה של מאות מיליונים של בעלת השליטה. לפעילות החברה הכוללת כיום 127 סניפים, רובם תחת הפורמט השכונתי "מגה בעיר".

 

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, התייחס למצבה של רשת מגה ואמר: "חייבים להציל את מגה. יש להבטיח את מכירתה כמקשה אחת – צעד שימנע את הפגיעה ב-3,500 העובדים של הרשת ויציל ספקים רבים מקריסה". עוד הוסיף ניסנקורן כי במקביל, חשוב להבטיח תנאי פרישה הוגנים לאלו מהעובדים שיוחלט על סיום העסקתם. הוא אמר כי "העובדים וההסתדרות היו הראשונים לגלות אחריות מאז שפרץ המשבר ועובדי מגה היו הראשונים לשלם את המחיר הכבד של האסון הכלכלי-חברתי שנמצא כעת בשיאו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x