שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מילון כלכליסט

פיפלביז פלטפורמה חדשה להשקעות המונים 
צילום: יח"צ
 

פיפלביז יוצאת לסבב גיוס נוסף

פיפלביז מקשרת בין יזמים למשקיעים בעזרת פלטפורמה להשקעות המונים

26.01.16

בשבוע האחרון עבר בכנסת בקריאה שנייה ושלישית חוק מימון ההמונים. בזכות החוק החדש יוכלו עסקים קטנים וחברות סטארט-אפ לגייס כספים מכמות משקיעים בלתי מוגבלת בתמורה למניות. העסקים יקבלו אישורים מהמדען הראשי או ממשרד הכלכלה ויוכלו לפנות דרך פלטפורמות השקעות המונים לציבור. המשקיעים מצדם יהנו מאפיקי השקעה חדשים ומוסדרים, פשטות ושקיפות בהליך ההשקעה ומסכומי כניסה נמוכים המאפשרים פיזור סיכונים.

 

(כתבה בנושא במדור טכנולוגי כלכליסט)

 

תחום השקעות ההמונים בעולם נחשב לאחת ההבטחות הכלכליות הגדולות וכבר היום מהווה מנוע כלכלי משמעותי עם עלייה של 700% בסכומי הגיוס של פלטפורמות השקעות המונים ב- 4.5 השנים אחרונות וצפי של 34+ מיליארד דולר עד סוף 2015.

בישראל התחום עוד נמצא בחיתוליו ופיפלביז היא הראשונה שמאפשרת השקעות מסוג זה בעסקים קטנים ובסטארט-אפים. עם רוח גבית מחוק מימון ההמונים החדש, מחלקת שיווק מורחבת ואתר חדש שעולה לאוויר בשבועות הקרובים נראה שחברה זו בדרך לביצוע מהפכה בכלכלה הישראלית.

 

פיפלביז - פלטפורמה חדשה להשקעות המונים
פיפלביז - פלטפורמה חדשה להשקעות המונים צילום: יח"צ

 

חזון החברה לפי המנכ"ל אור בנון הוא להוות מנוע צמיחה במשק הישראלי, "הגיע הזמן שעסקים קטנים יוכלו לקבל מימון הוגן ללא ריבוי שותפים ושמשקיעים קטנים יוכלו להנות מהזדמנויות השקעה אטרקטיביות".

 

לפי אור, בעסקאות חברתיות מסוג זה כולם מרוויחים:

היזמים נהנים מהכוח החברתי של קבוצת המשקיעים, נעזרים בבאזז שנוצר מהקמפיין ברשת, מרוויחים שותפים שקטים שמאמינים בעסק וזוכים לתשתית משפטית ופיננסית מלאה להליך הגיוס.

 

המשקיעים מצדם נחשפים להזדמנויות השקעה באפיקים שעד כה היו פתוחים לבעלי הון בלבד, נהנים מהאפשרות לפיזור סיכונים על מספר מיזמים וזוכים באפשרות לתת גם לסכומים קטנים לעבוד בשבילם במקום לשכב בבנק.

 

במהלך השנה האחרונה ובמסגרת החוק הישן, פיפלביז נכנסה לעובי הקורה בתחום מימון ההמונים וביצעה מחקר מקיף בנוגע להיבטים הפיננסיים והמשפטיים של התחום. עם תשתית משפטית ופיננסית מלאה להליך גיוס ופלטפורמה בגרסת הבטא בחנה החברה את הביקוש למוצר בשוק, את המודלים האפשריים לביצוע, ואת התכנון הפנים ארגוני בחברה. לאור כניסת החוק החדש והמומנטום החיובי שמקבל תחום השקעות ההמונים בישראל, פיפלביז יוצאת לסבב גיוס מצומצם במטרה לרתום אליה בעלי עניין וגורמים פיננסיים. עילם אוסרי, אחראי קשרים עסקיים בפיפלביז: "תזמון הוא אחת הנקודות החשובות ביותר שמשפיעות על הצלחתו של מיזם ואנחנו כחברה שמנתחת מיזמים על בסיס יומי הגענו למסקנה שכניסת החוק החדש היא הזדמנות מצוינת מבחינתנו להרחבת פעילות החברה וגיוס סבב נוסף".

 

לדברי אלירן דורון, סמנכ"ל השיווק של פיפלביז, "קהל רב של משקיעים מחפשים מדי חודש הזדמנויות השקעה בסכומים שונים ברחבי הרשת, מנגד, מאות סטארטאפים ומיזמים מחפשים פתרונות למימון. הפלטפורמה נועדה לקשר בין השניים ולאפשר למגוון רעיונות לצאת לפועל.

 

לאתר החברה ולקמפיין הגיוס

  

למידע נוסף: 073-279-2354

 

פרסום ראשון: 13.01.16, 10:33

 

 
זהו ערוץ פרסומי והידיעות הינן באחריות המפרסמים בלבד. לכלכליסט אין אחריות על תוכן הידיעות המפורסמות