$
בורסת ת"א

נחשף בכלכליסט

עכשיו זה רשמי – סודהסטרים מודיעה על רישום כפול בתל אביב

סודהסטרים, שמנייתה ירדה ב-80% מאז יוני 2013, מעוניינת להרחיב את קהל המשקיעים שלה; כשבועיים לאחר תחילת המסחר בתל אביב, תצורף החברה למדדי ת"א 75 ות"א 100 וצפוייה בעקבות כך לביקושים של 33 מיליון דולר

דרור רייך 16:1107.12.15

כפי שפורסם ב"כלכליסט", חברת המשקאות המוגזים סודהסטרים נרשמת למסחר בבורסה של ת"א.

 

סודהסטרים, שהונפקה בנאסד"ק בנובמבר 2010, ידעה עליות ומורדות - מניית החברה צללה מאז יוני 2013 בכ־80% למחיר של 14 דולר בלבד. שווי החברה, שעמד בשיא ב־2011 על כ־1.5 מיליארד דולר, נמוך משווייה בעת הנפקתה (367 מיליון דולר).

 

בשנה האחרונה חוותה החברה תחרות עזה בשוק המשקאות המוגזים, מה שגרם לה — לצד היחלשות היורו, הדולר האוסטרלי והקרונה השבדית מול הדולר האמריקאי — לסיים את הרבעון השלישי בירידה של 13% בהכנסות לעומת הרבעון המקביל אשתקד ל־110 מיליון דולר. כך גם השורה התחתונה לא מעודדת, עם רווח נקי מתואם של 4.7 מיליון דולר, שנחתך בכחצי לעומת הרבעון המקביל.

 

בסודהסטרים מאמינים כי הרישום הכפול צפוי להוביל להרחבת בסיס המשקיעים המוסדיים והפרטיים של החברה, בפרט לאור העובדה כי הנהלת החברה והמטה הבינלאומי שלה ממוקמים בישראל, ומעסיקה כ-1,200 עובדים.

 

כשבועיים לאחר תחילת המסחר בתל אביב, תצורף החברה למדדי ת"א 75 ות"א 100 ומקומה הצפוי במדדים הינו 48 ו-73, ובהתאמה, משקלה הצפוי במדדים אלו הינו 1.6% ו- 0.4%. בעקבות כך תעודות הסל וקרנות הנאמנות המחקות צפויות לרכוש מניות בשווי של 33 מיליון דולר שהם יותר מ-10% משווי השוק של החברה.

 

מימין דניאל בירנבוים מנכ"ל סודהסטרים ויוסי ביינארט מנכ"ל הבורסה מימין דניאל בירנבוים מנכ"ל סודהסטרים ויוסי ביינארט מנכ"ל הבורסה צילום: קובי קנטור

 

"אין בכוונתנו לגייס הון בת"א בשלב זה"

 

מנכ"ל סודהסטרים העולמית, דניאל בירנבאום. "הרישום הכפול הינו ראוי ומתבקש, יאפשר לחברה להרחיב את בסיס המשקיעים שלה שייהנו מהרחבה משמעותית של שעות המסחר".

 

"למרות שאין בכוונתנו לגייס הון בת"א בשלב זה" הוסיף בירנבאום "ולמרות שמדובר במהלך טבעי בהתפתחות הגלובאלית של הקבוצה, זהו בהחלט יום מרגש. בורסה חזקה היא אינטרס כלכלי עליון עבור מדינת ישראל. אני מקווה שחברות ישראליות נוספות הרשומות למסחר בחו״ל יירשמו למסחר בישראל״.

 

"סודהסטרים מצטרפת ל- 55 החברות הישראליות הנסחרות ברישום כפול בבורסה בתל אביב" ציינה חני שטרית-בך, סמנכ"לית בכירה ומנהלת המחלקה הכלכלית בבורסה. "אנו נמשיך ונעשה כל מאמץ כדי להביא את כל החברות הישראליות והחברות בעלות הזיקה לישראל, הרשומות בארה"ב ולונדון, להירשם בבורסה בתל אביב".

 

"מקומן של חברות ישראליות בעלות נוכחות גלובאלית בבורסה בתל אביב" סיכם יוסי ביינרט מנכ"ל הבורסה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x