בורסת ת"א

אלון רבוע כחול מכרה לכאל את חלקה בדיינרס תמורת 130 מיליון שקל

מדובר במכירת 49% מהחברה, שמוחזקים בידי אלון רבוע כחול ודור אלון. התמורה תחולק בין החברות לפי חלקן היחסי במניות הנמכרות. עוד נקבע, כי כאל תשלם לאלון רבוע כחול ולדור אלון 20 מיליון שקל נוספים

נורית קדוש 19:1829.11.15

מימוש הנכסים של אלון רבוע כחול יוצא לדרך. היום (א) הודיעו אלון רבוע כחול ודור אלון על מכירת חלקן (49%) בחברת דיינרס לחברת כאל בתמורה ל-130 מיליון שקל.

אביגדור קפלן מנכ"ל אלון רבוע כחול אביגדור קפלן מנכ"ל אלון רבוע כחול צילום: אלכס קולומויסקי

 

התמורה תחולק בין אלון רבוע כחול לבין דור אלון לפי חלקן היחסי במניות הנמכרות, כך שלאלון ריבוע כחול המחזיקה ב-36.75% בדיינרס תשלם כאל 97.5 מיליון שקל ולדור אלון המחזיקה ב-12.25% מהמניות בדיינרס, תשלם כאל 32.5 מיליון שקל. עוד נקבע בהסכם בין הצדדים כי כאל תשלם לאלון רבוע כחול ולדור אלון 20 מיליון שקל נוספים, בחלוקה ל- 4 תשלומים בגובה 5 מיליון שקל כל אחד אשר יחולקו בין אלון רבוע כחול לבין דור אלון לפי חלקן היחסי במניות הנמכרות, כך שבכל תשלום, תקבל אלון ריבוע כחול 3.75 מיליון שקל ואילו דור אלון תקבל 1.25 מיליון שקל. תשלום זה יהיה כפוף לכך שמועדון הלקוחות you ימשיך להתקיים בכל אחד ממועדי התשלום.

 

מההסכם ניתן ללמוד על כוונת אלון רבוע כחול לסגור חנויות נוספות של מגה, שכן אחד התנאים לתשלום קובע כי במועד התשלום הראשון, מספר חנויות מגה לא יפחת מ-115 ובשאר מועדי התשלום, מספר החנויות של הרשת לא יפחת מ-100. הצדדים אף תיקנו את הסכם מועדון You כך שמגה התחייבה כי גם אם תחדל להיות שותפה במועדון You, הרי שלמשך תקופת הסכם המועדון היא תמשיך במתן הטבות למועדון ובמתן בלעדיות לכרטיס האשראי של דיינרס במתכונת הסכם המועדון הקיים. קיומה של העסקה מותנה בקבלת אישור הפיקוח על הבנקים וקבלת אישור בכתב של דיינרס העולמית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x