$
פרסום ושיווק

ביהמ"ש אסר על 103FM להשתמש בשם "צבע הכסף" לתוכניתו הכלכלית

צוות התוכנית "צבע הכסף" עבר לאחרונה מרשת ב' ל-103FM אבל התוכנית ממשיכה להיות משודרת בקול ישראל. רשות השידור דרשה שהרדיו המתחרה לא ישתמש בשם התוכנית

אלירן מלכי 18:1819.11.15

בית המשפט המחוזי בתל אביב אסר היום (ה') על רדיו 103FM להשתמש בשם "צבע הכסף" לתוכניתו הכלכלית, וזאת לבקשת רשות השידור בה משודרת תוכנית בעלת שם זהה ברשת ב'.

 

103FM רענן לאחרונה את רצועת השידורים שלו והצליח להעביר את צוות התוכנית "צבע הכסף" מרשת ב' לשורותיו. מדובר באחת מתוכניות הדגל של קול ישראל, המשודרת באופן רציף למעלה מ-30 שנה. רדיו 103 החל במשא פרסום עם שלטי חוצות בו הוא מודיע כי התוכנית הכוללת את השדרנית ענת דוידוב והעורכת יעל איילון עוברת אליהם.

 

רשות השידור פנתה לבית המשפט בטענה כי מלבד השימוש בשם "צבע הכסף", גם הפורמט נגנב מהם. במגעים שהתנהלו בטרם הכריע בית המשפט בסוגיה, סוכם בין הצדדים כי רדיו 103 מתחייב לא להשתמש בשם "צבע הכסף" בשם התוכנית, ובתמורה ברשות השידור החליטו לוותר על התביעה בנוגע לפורמט התוכנית הכלכלית.

 

 צילום: מאיר אזולאי

 

מרשות השידור נמסר התגובה כי "רשת ב' של קול ישראל ממשיכה לשדר את התכנית הכלכלית 'צבע הכסף', עם עורכים ומגישים חדשים - ניסים קינן ופאר-לי שחר. התוכנית תעבוד כחלק מדסק כלכלי חדש שהוקם במערכת החדשות של קול ישראל, אשר יעשיר את התוכן לצד העיסוק בנושאי הכלכלה והעניינים הכלכליים הבוערים".

 

 

איל פאר, מנכ"ל רדיו 103FM מסר בתגובה: "עוד טרם התקבלה החלטת השופט ומרגע שהבנו כי רשות השידור מתעקשת לשדר את התוכנית לא היה לנו עניין להמשיך להשתמש באותו השם והודענו לרשות השידור שאנו מוותרים על השם מתוך רצון טוב שלנו. ממילא הנכס העיקרי של התוכנית, קרי הצוות המקצועי, דוידוב ואיילון עברו אלינו. ראוי לציין כי כל שאר הטענות המופרכות של רשות השידור כגון גניבת פורמט, פרסום מתקן, ואיסור העסקתן של דוידוב ואיילון נדחו על הסף".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x