$
בורסת ת"א

בלון מעל ירושלים ומחסן רהיטים בכפר קאסם: לאן הלך הכסף של ברמלי?

המפרק הזמני של קבוצת רוביקון וקרן קלע מעמיד למכירה את שלל ההשקעות של הקרן ומקווה להחזיר משהו מחוב העתק של 296 מיליון השקלים

תומר גנון 07:0317.11.15
ירהמפרק הזמני של קבוצת רוביקון וקרן קלע שבשליטת אמיר ברמלי, עו"ד ארז חבר, פרסם אתמול מודעות בכלי התקשורת שבהן ביקש הצעות לרכישת נכסים עיקריים שלהן: חברות שונות ותיקי הלוואות שנרכשו בכספי המשקיעים. רוביקון וקלע חייבות למשקיעים 296 מיליון שקל, השאלה הגדולה היא בכמה כסף יצליח עו"ד חבר למכור את הנכסים שלהן, כדי להחזיר לפחות חלק מהשקעתם.

 

דו"ח המפרק הזמני שהוגש לבית המשפט כולל פירוט לאן הזרים ברמלי את כספי המשקיעים. הדו"ח "צובע" העברות כספיות של 210 מיליון שקל ששימשו לרכישת חברות במגוון תחומים - תיירות, פנאי, רהיטים, אשראי, פיתוח אפליקציות - ולמתן הלוואות מגובות נדל"ן לאנשים פרטיים. על הניסיון לפצח את החידה לאן הוזרמו כלל כספים שגייס ברמלי ממשקיעים, עובדים המפרק וצוותו ממשרד עמית, פולק, מטלון בימים אלה.

 

לחצו כאן לרשימת הנכסים של ברמלי

  

 אמיר ברמלי אמיר ברמלי צילום: אריאל שרוסטר

 

הקריסה של רוביקון וקלע, שעל פי החשד של רשות ני"ע היו פירמידת משקיעים שפיזרה את כספם לכל עבר עם ההבטחה לתשואות של עד 16%, היא בוודאי לא המקרה הראשון של משקיעים שמאבדים את חסכונותיהם. קדמו המקרים של אלפא פלטיניום של עמי סגל, קרן אור של חיליק טפירו ואמיר בירמן, ואפולו של אילן מורגן. כולם קרנות או בתי השקעות קטנים שהבטיחו למשקיעים ריבית מפתה, קרסו ברעש גדול וגררו חקירות פליליות. ההבדל הוא שבכל המקרים האלה היקפי החובות בעת הקריסה היו נמוכים הרבה יותר ועמדו על כמה עשרות מיליוני שקלים.

 

ההיקף הכספי ושיטות המרמה לכאורה במקרה ברמלי הובילו את היועצת המשפטית של מחלקת החקירות של רשות ני"ע, עו"ד ציפי גז, להודיע לבית המשפט ביום חמישי האחרון שמדובר בתיק "גדול היקף וחמור". טיוטה ראשונית של כתב האישום נגד ברמלי כבר מוכנה בפרקליטות, והוא יזומן לשימוע בטרם הגשת כתב אישום בשבועות הקרובים. אלא שאת המשקיעים זה פחות מעניין. הם נושאים את עיניהם להליך הפירוק, בתקווה שיצליחו להחזיר לעצמם לפחות חלק מהכסף.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x