$
שווקי חו"ל

מנכ"ל נטפליקס: "אני לוקח המון חופשות - ממליץ לכולם לעשות זאת"

ריד הייסטינגס שלוקח 6 שבועות חופשה בשנה - ומעניק זכויות חופשה מפליגות לעובדיו - דיבר על חשיבות האיזון בין העבודה למשפחה ולחיים: "לעתים קרובות המחשבות המוצלחות ביותר שלך מגיעות כשאתה מטייל - אתה מקבל פרספקטיבה אחרת לגמרי"

מיקי גרינפלד 20:3703.11.15

מנכ"ל ומייסד נטפליקס ריד הייסטינגס (Reed Hastings) מספר היום כי הוא מקפיד לקחת 6 שבועות חופשה בשנה - וממליץ כמובן גם לכל אדם לעשות זאת.

 

הדברים של הייסטינגס בהחלט אינם משקפים את הדעה הרווחת בשוק העבודה, וודאי לא בעולם הההיי טק. ובכל הנוגע למועסקים שלו לפחות, המנכ"ל של נטפליקס לא רק נאה דורש, אלא בהחלט נאה מקיים - עם הענקת ימי חופשה כמעט ללא הגבלה לעובדיו.

 

בשיחת וועידה ששודרה בשירותי הסטרימינג של החברה סיפר הייסטינגס כי הוא "לוקח המון חופשות, לפרקים שונים, ואני מקווה שאחרים ילמדו ממני".

 

"זה מאד עוזר לי. לעתים קרובות המחשבות המוצלחות ביותר שלך מגיעות כשאתה בטרק בהר או מטייל בכל מקום שהוא. אתה מקבל פרספקטיבה אחרת לגמרי",  הסביר הייסטינגס.

 

מנכ"ל נטפליקס דיבר על נושא החופשות במסגרת תשובה לשאלה שנגעה להחלטתו להאריך את חופשת הלידה לאבות בחברה ללא הגבלה, ולתת לעובדי החברה בכלל זמן כמעט בלתי מוגבל של חופשות על פי צרכיהם.

 

"לאורך שנותי בניהול החברה למדתי שחשוב להיות גמיש, לתת חשיבות לאיזון בין עבודה לחיים", אמר הייסטינגס. בשיחה דחה המנכ"ל את הטענה לפיה כשמעניקים לעובד זכות לחופשה בלתי מוגבלת הוא לרוב לא ינצל אותה, מתוך חשש למעמדו התעסוקתי מול עובדים שלקחו פחות חופש.

 

"מה שאנחנו מנסים לעשות בנטפליקס זה ליצור יחסי אמון עם העובדים שלנו, לגרום להם להיות איכפתיים כלפי החברה, לצד החשיבות והאיכפתיות שיש להם כלפי המשפחה שלהם. הדרך הנכונה היא זו שמשלבת בין העבודה לבין החיים עצמם", הדגיש מנכ"ל החברה.

 

ריד הייסטינגס מנכ"ל ומייסד נטפליקס ריד הייסטינגס מנכ"ל ומייסד נטפליקס צילום: בלומברג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x