$
תעשייה ופיננסים

אמזון הופכת דף: פתחה חנות ספרים פיזית ראשונה

סידור הסחורה בחנות באוניברסיטת סיאטל יושפע ממגמות באתר החברה. בעקבות הביקורת על יחסה לעובדים בעלי משפחות הודיעה החברה על הטבות חדשות להורים טריים

הראל עילם ושירות כלכליסט 21:3003.11.15

מתיחת הפנים של אמזון ממשיכה. ענקית הקמעונאות המקוונת פתחה היום (ג') חנות ספרים באוניברסיטת סיאטל, העיר שבה שוכן המטה הראשי שלה. אמזון החלה את דרכה ב־1994 כאתר למכירת ספרים ברשת, וברבות השנים התפתחה לאתר קניות עצום ואף לספקית שירותי ענן מחשוב ומפיקה וספקית תוכן.

 

 

 

בחנות החדשה תציע אמזון ספרים כבכל חנות ספרים טיפוסית, אבל טרנדים מאתר האינטרנט של אמזון ישפיעו על סידור הסחורה בה. בין היתר יוצבו בחנות מדפים ועליהם הספרים שקיבלו ציונים גבוהים מלקוחות האתר או מוצעים במכירה מיוחדת ברשת. אזור מיוחד בחנות יוקצה למוצרים הטכנולוגיים של אמזון, כמו טאבלטים וסמארטפונים.

 

 

 צילום: amazon

 

אמזון מפלרטטת עם הרעיון של חנות פיזית זה שנים. באוקטובר אשתקד היא רכשה נכס בלב מנהטן במטרה להקים בו חנות, אבל לבסוף השיקה שם מרכז הפצה למוצרי טואלטיקה ומזון. בפברואר האחרון היא הקימה חנות זמנית באריזונה שמוכרת את מוצריה המבוקשים ביותר, אבל החנות בסיאטל היא החנות הקבועה הראשונה. צעד נוסף שמתכננת אמזון הוא הקמת מרכוליות בקליפורניה, שיאפשרו ללקוחות להזמין מראש מוצרי מזון ולאסוף אותם בדרכם מהעבודה, בשיטת קנה־וסע.

 

בתוך כך הודיעה אמזון על הטבות חדשות לעובדים שהופכים להורים. מדובר בצעד שמציב אותה בשורה אחת עם חברות טכנולוגיה כמו נטפליקס ומיקרוסופט, שהופכות גם הן לידידותיות יותר להורים. לפי ההחלטה החדשה של אמזון יוכלו הורים טריים שעובדים בחברה יותר משנה לקבל שישה שבועות של חופשת לידה בתשלום, בין שמדובר באם הילוד ובין שמדובר באביו. אמהות טריות שעובדות בחברה יהיו זכאיות כעת לחופשת לידה של 20 שבועות בתשלום.

 

 

 

אמזון הכריזה על ההטבות לאחר שבחודש שעבר התפרסמה ב"ניו יורק טיימס" כתבה שתיארה אותה כחברה עוינת להורים עובדים. עם זאת, באמזון טוענים כי השינוי במדיניות הוא תוצאה של ממצאים של סקרים שנערכו בקרב העובדים ומאימוץ מדיניות דומה אצל חברות מתחרות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x