שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

ויזה רוכשת את ויזה אירופה ב-21.2 מיליארד יורו

שתי החברות נפרדו לפני שמונה שנים, אך לויזה אירופה הייתה אופציה שאפשרה לויזה לרכוש אותה מחדש. ויזה נסמכת בעיקר על הפעילות האמריקאית שלה, שייצגה 54% מההכנסות השנתיות

שירות כלכליסט 13:5602.11.15

ענקית כרטיסי האשראי ויזה הגיעה להסכם לרכישת ויזה אירופה (Visa Europe) בעסקה בשווי כולל של 21.2 מיליארד יורו (23.4 מיליארד דולר). המהלך יאחד את כלל הפעילות העולמית של ויזה תחת גג אחד. שתי החברות נפרדו לפני שמונה שנים, אך לויזה אירופה הייתה אופציה שאפשרה לוויזה לרכוש אותה מחדש.

 

ויזה אירופה היא בבעלות של למעלה מ-3,000 בנקים אירופיים, ונכון לסוף השנה הפיסקאלית 2015, הונפקו ברחבי אירופה מעל 500 מיליו כרטיסי ויזה, והיא עיבדה תשלומים בשווי של מעל 1.5 טריליון יורו.

 

המניות של ויזה עלו ב-0.4% לפני תחילת המסחר. העסקה תלויה עוד באישור הרגולטורים, וצפויה להיסגר ברבעון הראשון של 2016. "אנחנו נרגשים מאד מאיחוד ויזה לחברה עולמית אחת, בהיקף טכנולוגיה ושירותים חברי תקדים", מסר בתגובה מנכ"ל ויזה צ'רלס שארף. "העסקה תטיב עם מוסדות פיננסיים, סוחרים, בעלי כרטיסים ושותפים אחרים, וכן תטיב עם העובדים ובעלי המניות שלנו".

 

ויזה נסמכת בעיקר על הפעילות האמריקאית שלה, שייצגה 54% מההכנסות שלה בשנה הפיסקאלית 2014.

 

 

 צילום: בלומברג

 

לפי תנאי העסקה, ויזה תשלם 11.5 מיליארד יורו (12.68 מיליארד דולר) במזומן מראש, זאת בנוסף למניות בכורה בשווי 5 מיליארד יורו (5.51 מיליארד דולר) שיומרו למניות רגילות של ויזה. העסקה כוללת גם 4.7 מיליארד יורו (5.18 מיליארד דולר) בתשלומים שיועברו לאחר השנה הרביעית לסגירת העסקה.

במשך שנים פעלו שתי החברות תחת אותה מטריה בשם ויזה אינטרנשיונל סרוויס אסוסיישן (Visa International Service Association). אולם המצב השתנה ב-2007 כשוויזה ארה"ב הפכה להיות חברה ציבורית. מרבית הפעילות של ויזה אוחדה תחת השם ויזה, בעוד שהפעילות באירופה נותרה נפרדת.

 

"השילוב לתוך עסק עולמי אחד יבטיח שיש לנו את החוזק הפיננסי וההיקף התפעולי הנחוץ להאיץ את הדור הבא של התשלומים ברחבי אירופה", הוסיף מנכ"ל ויזה אירופה ניקולס האס.

 

במקביל ויזה דיווחה היום על התוצאות הרבעוניות, מהם עולה כי הרווח עמד ברבעון האחרון על 1.51 מיליארד דולר, שהם 62 סנט למניה, עלייה מ-1.07 מיליארד דולר, שהם 43 סנט למניה בשנה שעברה. ההכנסות טיפסו ב-11% ל-3.57 מיליארד דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x