• תפריט
בורסת ת"א

הבורסה ואיגוד החברות הציבוריות מקימים פורום קשרי משקיעים

הבורסה והאיגוד מקדמים מהלך משותף להקמת המסגרת שתרכז את כל פעילות קשרי המשקיעים מול האנליסטים והחברות הציבוריות - בתקווה שתתרום בהמשך להגדלת המחזורים בבורסה

רעות שפיגלמן 15:0008.10.15

הנהלת הבורסה ואיגוד החברות הציבוריות מנהלים מהלך משותף להקמת פורום קשרי המשקיעים (IR) הראשון בישראל - מסגרת שתרכז את פעילות קשרי המשקיעים מול האנליסטים והחברות הציבוריות. בחודשים האחרונים פועלת הבורסה לאיתור מנהל לפורום. 

ל"כלכליסט" נודע כי במסגרת הנסיונות לאיתור מנהל לפורום נפסלו כמה מועמדים, מסיבות שונות, וכי החיפוש למועמד חדש התחדש בימים האחרונים. 

 

על פי התוכנית, הפורום שיוקם יהיה גוף מקצועי ולימודי, כשבין הסיבות להקמתו עומדת השאיפה למצב את המקצוע ומעמדו בשוק. נכון להיום כבר ישנה פעילות מאורגת של חברים מתחום ה-IR, שהחברות וההשתתפות בה היא התנדבותית.

 

מטרה נוספת של הפורום היא לחזק את הפעילות לעידוד האנליזה והסיקור של חברות ביומד וטכנולוגיה קטנות וביינוניות, בהנחה שהגדלת הסיקור תביא להגדלת מחזורי המסחר.

 

מהלך נוסף בו נקטה הבורסה לפני כחודשיים לעידוד מחזורי המסחר הוא מימון של 15 אלף שקל בשנה לפעילות קשרי משקיעים לחברות ב"יתר מאגר" - מדד הכולל את כל המניות שאינן נכללות במדד ת"א 100.

 

החברות ברשימה זו יכולות לנצל כל אחת סכום של עד 15 אלף שקל עד תום 2015 לחיזוק פעילות קשרי המשקיעים שלהן. מנתונים שהיגעו ל"כלכליסט" עולה כי עד כה כמחצית מהחברות ביתר מאגר ניצלו את התקציב, בסכום כולל של 900 אלף שקל.

 

יוסי ביינארט מנכ"ל הבורסה יוסי ביינארט מנכ"ל הבורסה צילום: עמית שעל

לכתבות נוספות בנושא שוק ההון 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x