$
פרסום ושיווק

הכנ"ר מבקש למנות את ברי בר-ציון למנהל מיוחד ברשות השידור

בר-ציון התמודד על תפקיד נציב שירות המדינה בעבר אך פרש על רקע ביקורת על תפקידיו הקודמים. מסתמן כי שמעון אלקבץ ימונה לעורך הראשי במקום יונה ויזנטל

אופיר דור 19:1724.09.15

כונס הנכסים הרשמי (הכנ"ר) פרופ' דוד האן, המכהן כמפרק רשות השידור, פנה לבית המשפט המחוזי בירושלים בבקשה למנות שני בעלי תפקידים ברשות במקום העורך הראשי ומנכ"ל הרשות יונה ויזנטל והמשנה למנכ"ל לענייני משאבי אנוש ומינהל עופרית כהנא. ויזנטל וכהנא, שכבר הודיעו על פרישתם, יעזבו את הרשות בתוך 14 יום מאישור המחליפים.

 

במקום ויזנטל מבקש האן למנות את מנהל תחנות הרדיו של קול ישראל שמעון אלקבץ. לפני שנה מונה אלקבץ על ידי ויזנטל עצמו למנהל הרדיו וכעת הוא צפוי להחליף אותו ולנהל את שידורי רשות השידור עד לסגירתה הסופית והקמת תאגיד שידור חדש במקומה בסוף מרץ 2016.

 

בטרם הצטרף לקול ישראל, כיהן אלקבץ כראש מינהל התרבות במשרד התרבות והספורט במשך שלוש שנים. לפני כן הוא ייסד וניהל את תחנות רדיו תל אביב, רדיו ירושלים ורדיו דרום. הוא כיהן גם כמשנה למנכ"ל מעריב.

 

שמעון אלקבץ. ימונה למנהל תחנות הרדיו של קול ישראל שמעון אלקבץ. ימונה למנהל תחנות הרדיו של קול ישראל צילום: ישראל יוסף

 

במקום כהנא, שמונתה על ידי ויזנטל ועוזבת בעקבותיו, מבקש האן למנות את ברי בר-ציון שאמור לנהל את כל הצדדים התפעוליים והלוגיסטיים, שאינם קשורים ישירות לשידורים. בר-ציון אמור לשמש כמנהל מיוחד ולנהל את פרישת העובדים הצפויה כחלק מסגירת הרשות ואת פינוי מתחמי רשות השידור.

 

בר-ציון היה ב-2011 מועמדו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לתפקיד נציב שירות המדינה, אך נאלץ לפרוש מההתמודדות. במהלך ההתמודדות פנתה התנועה לאיכות השילטון לוועדת המינויים והציגה מידע שלדברי אנשיה מונע את מינויו של בר-ציון לתפקיד. המידע נגע לתפקודו של בר-ציון בתפקידיו הקודמים כמנהל בית החולים ביקור חולים וכמנהל חברת אמין, ששימשה כזכיין שהפעיל עבור שירות התעסוקה את תוכנית ויסקונסין בירושלים.

 

גם היועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין הודיע אז כי יפנה לנתניהו ויבקש ממנו לבחון מחדש את המינוי, בין השאר לאור מידע על כך שחברת אמין ננזפה על תפקודה על ידי מנכ"ל משרד התמ"ת שרון קדמי. מאז 2011 משמש בר-ציון כיועץ עצמאי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x