$
פרסום ושיווק

בפעם השנייה תוך חודשיים ערוץ 20 נקנס על שידור חדשות

מועצת הכבלים והלוויין קנסה את הערוץ ב-151 אלף שקל בשל שידור מבזקי חדשות תוך הפרה של רישיונו. הערוץ ביקש אישור לקבל רישיון לשדר חדשות, אך טרם השלים את התהליך

אופיר דור 12:0125.08.15

מועצת הכבלים והלוויין מטילה קנס שני בתוך חודשיים על ערוץ 20 בשל שידורי חדשות. המועצה קונסת הפעם את ערוץ 20 ב-151 אלף שקל בשל שידור מבזקי חדשות במהלך חודש יולי תוך הפרה של רישיונו. ערוץ 20 נקנס כבר בחודש יוני ב-100 אלף שקל לאחר שנקבע כי שידר עצרת בחירות של הימין בניגוד לרישיונו. ערוץ 20 קיבל רישיון לשידור תכנים הנוגעים למורשת ישראל אך בפועל הוא מרבה לשדר תוכניות אקטואליה.

 

המועצה דחתה את טענת ראשי הערוץ לפיה מבזקי החדשות ששודרו הם "תוכניות בענייני היום" וקבעה כי מדובר בדיווחים בעלי ערך חדשותי מובהק.

 

אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: shatterstock

 

ערוץ 20 הגיש במאי השנה בקשה לקבל אישור לשידור משדרי חדשות. בתגובה שלחה מועצת הכבלים לערוץ את רשימת הדרישות הרגולטוריות שעל הערוץ למלא כדי שניתן יהיה לבחון את בקשתו. אולם לפי הודעת המועצה, הערוץ טרם הגיש את המסמכים הדרושים. לפי מועצת הכבלים, "שידורי חדשות מחייבים סט נפרד וייחודי של כללים, לרבות בנושא אתיקה, וככל שהערוץ יתקדם בהעברת תכניתו הכוללת לשידורי חדשות, המועצה תבחן את עמידתו בתנאים הנדרשים".

 

יו"ר מועצת הכבלים והלווין ד"ר יפעת בן חי שגב אמרה כי "המועצה לא אישרה לערוץ לשדר חדשות, ולכן מדובר בהפרה חוזרת. אנו מגבשים בימים אלה מתווה שידורים חדש לערוץ, ואולם עד שזה לא יאושר במועצה על הערוץ למלא אחר הוראות הרישיון שלו. לא נשלים עם הצפצוף המתמשך של מנהלי הערוץ על הרגולציה ועל נציגיה. אני רואה את שידור המבזקים הללו בחומרה רבה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x