שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

אחרי 5 שנים: אוהד מראני התפטר מניהול הכשרה אנרגיה

מראני הגיע לחברה לאור הפוטנציאל שהתגלה בזמנו למציאת גז ברישיונות "שרה" ו"מירה". אולם בסוף 2012 שני הקידוחים ברישיונות אלו התגלו כיבשים

ליאור גוטמן 17:1812.07.15
אוהד מראני, ששימש מאז אפריל 2010 כמנכ"ל הכשרה אנרגיה, התפטר מניהול החברה. מראני כיהן בעבר כמנכ"ל משרד האוצר וכיו"ר חברת נתג"ז (נתיבי גז, החברה הממשלתית שאחראית על פיתוח מערכת ההולכה הפנים ארצית) ואל הכשרה אנרגיה הגיע לאור הפוטנציאל שהתגלה בזמנו למציאת גז ברישיונות "שרה" ו"מירה". בסוף 2012 שני הקידוחים ברישיונות הללו התגלו כיבשים, וזאת לאחר רישום הפסד בפעילות הקידוח בהיקף של כ-155 מיליון דולר.

 

בהודעת הכשרה אנרגיה נמסר שמראני עוזב את תפקידו ממספר סיבות. הראשונה היא כיוון שרישיונות שרה ומירה אמורים לפקוע בשבוע זה, ולצערו החברה לא קיבלה הארכה במקביל לכך שטרם קיבלה את רישיון גיא שהתבקש במקומם.

 

בנוסף לכך כללי רגולציה חדשים שהוטלו על בעלי רישיונות הגז שדורשים מהם בין השאר הוכחת איתנות פיננסית כנימוק להחזקת הרישיונות, כאשר לא ברור האם להכשרה אנרגיה יש את המקורות הנדרשים להחזיק. הנימוק השלישי הוא רגולטורי, לאור מגמת "סגירת הים" לקיוחי גז ונפט חדשים.

 

הנימוק האחרון הוא הערכה ש"עד אשר יוענקו רישיונות חדשים לחברה ותחודש הפעילות בתחום, בעלת השליטה בחברה, חברת הכשרת הישוב בישראל בע"מ, אינה צפויה להמשיך להזרים כספים לחברה על-מנת לאפשר לה לשמר את היקף הפעילות וההוצאות הנוכחי", לפי לשון הודעת החברה.

 

 

אוהד מראני אוהד מראני צילום: דמיטרי שבצ'נקו

 

בואו לדבר על השוק בפורום ספונסר >> 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x