$
חברה וסביבה

בעקבות תלונות על תקיפה מינית: הוסר פסלו של ביל קוסבי מדיסניוורלד

יותר מתריסר נשים האשימו את קוסבי בתקיפה, והותר לפרסום כי ב-2005 הודה כי רכש סמי הרדמה כדי לתת אותן לנשים שרצה לשכב עימן

שירות כלכליסט 09:4909.07.15

פסלו של הבדרן ביל קוסבי, הנמצא בלב שערוריית מין, הוסר מפארק השעשועים של דיסני ליד אורלנדו, פלורידה. כך הודיע דובר מטעם החברה אתמול בבוקר (ד'). הפסל הוסר לאחר שסגר הפארק את שעריו ביום שלישי בבוקר. כך מדווחת רשת NBC.

 

 

יותר מתריסר נשים האשימו את קוסבי בתקיפה מינית. הבדרן בן ה-77, שמעולם לא הואשם בפשע, מכחיש בכל תוקף את ההאשמות ומנסה להביא לביטול התביעה.

 

פסלו של ביל קוסבי בדיסניוורלד שהוסר פסלו של ביל קוסבי בדיסניוורלד שהוסר צילום: Disney World

 

אולם מסמכים משפטיים שפורסמו מראים כי ב-2005 מודה קוסבי בתצהיר לבית המשפט כי השיג מרשם לכדורי הרגעה חזקים ביותר, הידועים כסם ה"קוויילוּד" על מנת לתת אותם לנשים שרצה לקיים עימן יחסי מין. אולם לא הובאו כנגדו אישומים פליליים והתיק נגנז ב-2006.

 

השופט הפדראלי שאישר את פרסום המסמכים עשה זאת לטענתו משום שקוסבי, שהודה כי נתן את הסמים לנשים לפני שקיים עימן יחסי מין, הקפיד להציב את עצמו לאורך שנות הקריירה שלו כדמות ציבורית המייצגת את המוסר.

 

"הניגוד החריף בין איש המוסר הציבורי לבין מי שנגדו עומדים אישומים חמורים בדבר התנהגות בלתי נאותה הוא נושא בעל עניין ציבורי ראשון במעלה", אמר השופט אדוארדו רוברנו בתזכיר שפרסם ביום שני. המסמכים הועברו לסוכנות AP לאחר שהגישה בקשה בעניין.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x