בורסת ת"א

ברגע האחרון: מזור הגיעה למכירות של 7 מערכות ברבעון השני

החברה מכרה עוד 3 מערכות תוך שבוע ובכך מנעה צניחה בהכנסות ברבעון. כל מערכת ניתוחי גב של החברה נמכרת ב-800 אלף דולר

ניר צליק 12:1907.07.15
מזור רובוטיקה קיבלה 7 הזמנות למערכות Renaissance לניתוחי גב וכן הזמנה נוספת לשדרוג מערכת קיימת אחת ברבעון השני. במהלך הרבעון סופקו 6 מערכות לבתי חולים בארה"ב ומערכת אחת סופקה לבית חולים בספרד. מזור סיימה את הרבעון השני עם 93 מערכות Renaissance אשר הותקנו ברחבי העולם, מתוכן 53 מערכות בארה"ב - השוק העיקרי לצמיחת החברה. זאת, בהשוואה ל-72 מערכות בעולם, 39 מתוכן בארה"ב, ברבעון המקביל.

  

הנתונים הנוכחיים מעודדים על רקע העובדה כי שבוע לפני סוף הרבעון השני דיווחה מזור כי היא מכרה 3 מערכות ניתוחי גב בארצות הברית בלבד, כך שלמעשה תוך שבוע הצליחה מזור למכור שלוש מערכות נוספות. הבעיה העיקרית של מזור היא שמאחר וכל מערכת ניתוחי גב של החברה נמכרת בכ-800 אלף דולר, והכנסותיה מסתכמות במיליוני דולרים בודדים בלבד, כל מכירה של מערכת משפיעה בצורה דרסטית על הכנסותיה.

  

את הרבעון הראשון סיכמה מזור עם הכנסות של 4.5 מיליון דולר לעומת 4.9 מיליון דולר ברבעון המקביל. ההפסד הסתכם ב-5.2 מיליון דולר לעומת 3.6 מיליון דולר ברבעון המקביל.

 

מזור הוקמה ב-2001 והיא עוסקת בפיתוח, ייצור ומכירה של מכשירים רפואיים לתמיכה בפרוצדורות כירורגיות בתחום האורתופדיה והנוירוכירורגיה. מוצר הדגל של החברה הוא מערכת Renaissance שהחליפה את מערכת ,SpineAssist רובוט המסייע לניתוחי גב, המאושר רגולטורית באירופה ובארה"ב. החברה הוקמה על ידי פרופ' משה שוהם ופרופ' אלי זהבי, תחת חממת הטכניון, ומנוהלת על ידי אורי הדומי.

 

מזור הרחיבה את האינדיקציה הראשונית של החברה מניתוחי גב גם לניתוחי מוח, כאשר היא מוסיפה על המערכת רכיב נוסף המייקר את עלותה בכ-100-200 אלף דולר.

 

אורי הדומי אורי הדומי צילום: עמית שעל

בטל שלח
    לכל התגובות
    x